1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Haftanın teknoloji kitapları
Haftanın teknoloji kitapları

Haftanın teknoloji kitapları

En iyi teknoloji konulu kitapları tanıttığımız bu köşede, her hafta beş kitap yer alıyor. Bu haftaki konuklarımızın arasında Tugay İltuş, Ahmet Vural ve Timur Karaçay gibi isimler var.

A+A-

Usta kalemlerden dökülen yazıların değerlendirildiği köşemiz Haftanın Kitapları'na hoşgeldiniz. Bu hafta da her hafta olduğu gibi sizlere beş ayrıteknoloji kitabını tanıtarak tavsiyelerde bulunacağız.

Teknoloji ve yazılım konularına meraklıysanız, her hafta bu köşeyi ziyaret etmeyi unutmayın.

Objective C ve iPhone'da Uygulama Geliştirme

Mithat Uysal, Ozan Uysal
Nirvana Yayınları

Bu kitapta iPhone işletim sistemi üzerinde çalışan programlar geliştirmek isteyen yazılımcılara yol göstermek istedik. Kitabın ilk bölümünde Objective C yazılım dili ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer alırken ikinci bölümde ise basit bir iPhone programı üzerinden uygulamalarda yer alan temel özelliklerianlattık. Kitabımız gerek evinde hobi olarak uygulama geliştiren mühendislik öğrencilerine gerekse de profesyonel olarak yazılımlauğraşan kişilere bu platform hakkında bilgiler sunmaktadır.

Photoshop CS6

Özge Mardi Bayar
Kodlab Yayın

Photoshop şimdi daha çok gelişmiş bir grafik işleme aracı haline geldi. Özellikle CS5.5 ve CS6 sürümlerinde geliştirilen 3D katman ve araçları ile üç boyutlu tasarımlar artık çok daha kolay yapılmaya başlandı. Bununla birlikte web tasarımcıları ve dijital fotoğrafçılar için daha da kolaylıklar sağlıyor. Ayrıca Photoshop ile video hazırlamak da mümkün oldu. Kitabın içerisinde bu saymış olduğumuz bütün konular enine boyuna, tasarımdan baskı sürecine kadar bilgi ve deneyimler ile anlatılmıştır.

Her Yönüyle C# 4.0

Sefer Algan
Pusula Yayıncılık

NET platformu için sıfırdan geliştirilen bir dil olan C#, kendinden önce gelen gözde programlama dilleri C, C++ ve Java dillerinin en etkili özelliklerini bünyesinde barındırması yanında, bu dillerin hiç olmadıkları kadar da nesne yönelimli (object oriented) ve kolay öğrenilir bir dil. .NET platformu ile birlikte hızla tanınan ve yayılan C#, profesyonel yazılımcılar için ideal bir çözüm olarak karşımızda.

Exchange Server 2010

Serkan Bark
Seçkin Yayıncılık

Exchange Server 2010'un tüm rol ve özelliklerini basit, sade ve anlaşılır bir dille okuyucularına aktarıyor. Kitap içerisinde sıfırdan bir Exchange organizasyonu kurulmasından, Office 365 (Bulut) ile birlikte çalışabilecek seviyeye getirmesine kadar gerekli olan tüm adımları bulabilirsiniz. Kitap, Exchange Server 2010 ile yeni tanışanlara olduğu kadar, programı ileri düzeyde kullanmak isteyenlere de hitap etmektedir.

Süper Satıcı Olmak (Proje Nasıl Satılır?)

Cem Şatana
Pusula Yayıncılık

Bir kitap okudum ve Süper Satıcı oldum… Mümkün mü bu? Satış ve satıcı hakkında doğru sanılan yanlışlar, baştan sona satış süreci, müşteri hakları, süper satıcının süper özellikleri... Yazar Cem Şatana, etkili satış ve izlenmesi gereken yollar hakkında 15 yılı aşan kazanımlarını örneklerle birlikte paylaşıyor.

Not: Bu sayfa www.kitapturk.com'un desteğiyle hazırlanmıştır.

 

SDN - ShiftDelete.Net
YazanMurat Sağlam

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.