Mustafa Yavuz Kimdir?

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Mustafa Yavuz kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır, nerelerde ve hangi unvanlarda görev yapmıştır? İstanbul İl Müftü Yardımcısı Mustafa Yavuz Hoca'yı yakından tanıyalım. 

MUSTAFA YAVUZ KİMDİR? 

Kastamonu Bozkurt’ta dünyaya geldi. (1971) İlk, orta ve lise eğitimini Kastamonu’da tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde imam hatip olarak çeşitli görevlerde bulundu. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. (1996-2000) İstanbul Beykoz’da stajyer vaiz olarak görev aldı. (2001-02) İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi Arapça bölümünde ihtisas eğitimini tamamladı. (2002-05)

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi bölümünde Yüksek Lisans yaptı. (2006) İstanbul Gaziosmanpaşa’da Vaiz (2005); Gümüşhane Köse (2005), Kastamonu Cide (2008), Düzce Kaynaşlı’da (2014) İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Müftü Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. (2017) Evli ve üç çocuk babasıdır.

Mustafa Yavuz Haberleri

TDV İstanbul'dan 2 bin yetime yardım

İstanbul İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İstanbul Şubesi iş birliğinde Suriye’de yaşayan 2 bin yetime yardım ulaştırıldı.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz