Fetva

Son dakika fetva haberleri ve fetva haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz. fetva ile ilgili 42 haber listeleniyor.

Fetva Haberleri

Lens gusle engel midir?

Din İşleri Yüksek Kurulu, Lens gusle mani mi, lens gusle engel mi, lens ile gusül abdesti alınır mı? sorularına cevap verdi.

Devlete Ödenen Vergi Zekat Olur mu?

Din İşleri Yüksek Kurulu, Devlete ödenen vergiler zekat yerine geçer mi? sorusunu cevapladı.

Mars'a gitmek caiz mi?

BAE İslam İşleri Genel İdaresi, 'dönüşü mümkün olmadığı' için 'Mars'a gitmek caiz değildir' fetvası verdi. Prof. Dr. Cevat Akşit hoca ise buna karşı ç...

İzinsiz Define Aramak Caiz midir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, mevzuata aykırı define arama ile ilgili olarak sorulan bir soruyu cevapladı.

Diyanet'ten Beddua Fetvası

Diyanet İşleri Başkanlığı Alo-Fetva Hattı'na vatandaşlar 'beddua etmenin caiz olup olmadığını' sordu.

Vatandaş Diyanet'e En Çok Hangi Soruları Sordu?

Son 11 yılın istatistikleri açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığına gelen soru sayısı 800 bin, ilk sırada aile sorunları var.

Ölümü Temenni Etmek Caiz midir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, Bir müminin ne kadar sıkıntı çekerse çeksin ölümü temenni etmemesi gerektiğini bildirdi.

Diyanet'ten Banka Hizmetleri İçin Fetva

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni dönemde bankacılık sektörü ile doğrudan çalışarak daha etkin fetvalar vermeye hazırlanıyor.

Mezarlıktaki Ağaç ve Otları Kesmek Caiz midir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, mezarlıklardaki yaş ot ve ağaçları bakım amaçlı olmadıkça kesmenin mekruh (yapılması doğru olmayan...

Kurbana Kıymasam da Yerine Para Versem Olur mu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı öğrencisi A. K Adnan Zeki Bıyık'a Kurban ile ilgili bir soru maili gönderdi.

Lades Oynamak Caiz midir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, toplumun bazı kesimlerinde yaygın olan 'lades' oynamanın haram olduğunu açıkladı.

Cami lojmanı öşür ile yapılabilir mi?

Soru: Köyümüzdeki caminin lojmanını köylülerin öşürleri ile yapabilir miyiz?

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz