Adjust Ekibinden Mobil Uygulama 2021 Trendleri

Video streaming segmentindeki cironun 2024 yılına kadar 30.4 milyar dolara yükselmesinin beklendiğini söyleyen ADJUST EMEA SEA BÖLGELERI BÜYÜMEDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ENDER ÖZCAN 2021 tahminleri açıkladı.

Abonelik bazlı mobil uygulamalar artacak Mobil Pazarlamada otomasyon odak noktası olacak.

Video streaming segmentindeki cironun 2024 yılına kadar 30.4 milyar dolara yükselmesinin beklendiğini söyleyen ADJUST EMEA SEA BÖLGELERI BÜYÜMEDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ENDER ÖZCAN 2021 tahminlerine şöyle devam etti Over The Top OTT medyanın mobil pazarlamacılara sağladığı fırsatlar çok büyük ama bu fırsatlar büyük ölçüde görmezden geliniyor.

İster oturma odasında ister dışarıda olsun OTT segmentinde mobilin yeri gittikçe daha önemli hale geliyor. Adjustın yakın zamanda yaptığı bir araştırma genç kuşakların mobil streamingde başı çektiğini ve streaming servisleri gibi isteğe bağlı eğlence servislerine en çok Z ve Y kuşağının abone olduğunu gösterdi.

Mobil pazarlamacılar OTTden yararlanmaya başladıkça ve kullanıcı kazanımı için yayınladıkları reklamlara yaptıkları harcamayı artırdıkça 2021de sorulması gereken asıl soru nasıl harcama yaptıkları ve kullanıcıları nasıl çektikleri olmalı. Birçok şirket yoğun bir şekilde OTT yatırımları yapıyor ancak asıl değeri neyin sağladığını ölçümleme dışında anlamanın bir yolu yok.

Y VE Z KUŞAĞINDAKI TÜKETICILERIN 2539INDEN FAZLASI MOBIL UYGULAMA HIZMETLERINE ABONE OLMAK IÇIN BAŞKA HIZMETLERI KULLANMAKTAN VAZGEÇIYOR. Kullanıcılar eğlenceden e-ticarete fitnessdan finansa kadar geniş bir yelpazedeki uygulamalara yöneldikçe abonelik tabanlı uygulamalar bu yıl önemli ölçüde büyüdü. Abonelikler düzenli bir harcama haline geldikçe Z ve özellikle Y kuşaklarının premium bir uygulama almaya veya sevdikleri bir markayı desteklemek için ödeme yapmaya daha yatkın olduklarını gördük.

Adjustın yakın zamanda yaptığı bir araştırmaya göre 25 - 34 yaşları arasındaki kullanıcılar aboneliklere 25.85 dolar ile en fazla harcama yapan grup. Buna karşılık 55 yaş ve üstü kullanıcılar 13.97 dolar harcıyorlar. Y ve Z kuşağındaki tüketicilerin 25inden fazlası mobil uygulama hizmetlerine abone olmak için başka hizmetleri kullanmaktan vazgeçtiğini söylüyor. Örneğin spor salonuna gitmek yerine bir fitness uygulamasına abone olmak gibi.

Hedefli reklamların iOS 14te daha da zorlaşması ile birlikte 2021de gittikçe daha çok uygulamanın monetizasyonlarını abonelik bazlı modellerle çeşitlendireceğini tahmin ediyoruz. Abonelikler birçok yayıncı ve reklamveren için en üst düzey gelir akışı haline gelebilir.

ADJUST39IN KURUCU ORTAĞI VE CTO39SU PAUL H. MÜLLERe ise trendler hakkında şu sözleri dile getiriyor:

IOS 1439ÜN GETIRECEĞI DEĞIŞIKLIKLER YAKLAŞIRKEN KULLANICILARIN GIZLILIĞINI KORUYARAK DOĞRU ÖLÇÜMLEME YAPMAK 202139DEKI EN KRITIK SORUN OLACAK.

Adjustın 2021deki asıl odağı Appleın yılın ilk aylarında yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik kurallarına geçişin sorunsuz olmasından emin olmaktır. Müşterilerimizin uygulamalarına onayları maksimize edecek [https://basinodam.com/campaign/urltoken5646447qhttps253A252F252Fwww.adjust.com252Fblog252Fgetting-the-opt-in252F] en iyi ve en uygun onay akışlarını entegre etmeleri için önde gelen UX ve UA uzmanlarının da yardımıyla kendi araştırma programımızı başlattık. Şimdiye kadar birlikte çalıştığımız bazı müşterilerin uygulamalarında 30-60 arası onay gördük.

Buna ek olarak Adjust tüm iOS 14 gizlilik özelliklerini destekleyen yeni iOS SDK [https://basinodam.com/campaign/urltoken5646447qhttps253A252F252Fwww.adjust.com252Fblog252Fgetting-ready-for-ios-14-with-adjust-newest-sdk252F]sını yayınladı. AppTrackingTransparencyden SKAdNetworke kadar her şeyi destekleyen bu SDK ile birlikte uygulama geliştiricileri bu geçişi en iyi şekilde tamamlamak için farklı seçenekleri deneyebilecekler. Yeni değişimlerin getireceği sonuçlardan bağımsız olarak sektörün bu değişimi uygulama geliştiricileri reklamverenler ve son kullanıcılara daha sürdürülebilir bir gelecek sağlamak için bir fırsata çevireceğinden de eminiz.

PAZARLAMACILAR DAHA YARATICI VE KIŞISEL REKLAMLAR IÇIN KAMPANYA OTOMASYONUNA YÖNELECEK

Raporlama gibi mobil pazarlama etkinliklerinin hızını ve ölçeğini artırarak endüstride bir devrim yaratma potansiyelini taşıyan otomasyon 2021de de uygulama pazarlamacılarının odak noktası olmaya devam edecek. Pazarlama çok gelişti ve bu gelişmeyle birlikte daha karmaşık hale geldi. Pazarlamacılar artık düzinelerce farklı kanalı kampanyayı ve reklam ağını idare ediyor ve bu işlerin hepsi tek tek yapılmak zorunda olduğu için çok zaman alıyor. Otomasyon araçları ile pazarlamacıların her gün saatlerini harcadıkları manuel işler daha kolay ve daha hızlı hale geliyor ve böylece pazarlamacılar yaratıcılığa ve kişiselleştirmeye odaklanmak için daha çok zaman buluyor.

İş akışları otomatikleştirilirken kreatiflerde bir insanın imzası olmalıdır. Pazarlama ve ürün geliştirme ekipleri geçen yıl kazanılan organik kullanıcıları ilgi çekici yardımcı ve en önemlisi kişisel reklamlarla elde tutabilmek için çok yakından çalışmaya devam etmeliler.

2021'DE ÇOK DAHA FAZLA ŞIRKET UYGULAMALARINA YATIRIM YAPACAK VE BU UYGULAMALARI KULLANICILARLA ILETIŞIMDE BIRINCIL KANAL OLARAK KULLANACAK

2020de içinde bulunduğumuz pandemi uygulamaların hem markalara hem de tüketicilere sağladığı değere ışık tuttu tabii ki bir çok ülkenin COVID takip uygulamaları da buna dahil. Bu da uygulama odaklı bir dünyaya doğru bir büyük hızlanmaya yol açtı. diyen ADJUST39IN MÜŞTERI BAŞARISI VP39SI ANDY CHANDLER 2021 trend tahminlerine şunları ekledi:

2021de giderek daha fazla şirketin uygulamalarına yatırım yapacağını ve bu uygulamaları kullanıcılarla iletişimde birincil kanal olarak kullanacaklarını tahmin ediyoruz. Geleneksel markaların da mobil odaklı stratejiler izleyen şirketlerle rekabet etmek için uygulamalara yatırım yapmaları gerekecektir. Pazarlamacılar için ise yeni yıla girerken öncelik göreceli olarak normale geri döndüğümüzde 2020 boyunca kazandıkları kullanıcıları ellerinde tutabilmeleri ve uygulamalara daha fazla değer katabilmeleri olacak. Pandemi ilerlemek için kullanıcıların gerçekten neye ihtiyacı oluğunu düşünmenin değerini ortaya koydu özellikle içinde bulunduğumuz zor zamanlarda. Her başarılı markanın yaptığı gibi kendinizi müşterilerin yerine koymanız ve onların hayatlarını daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için şirketinizin neler yapabileceğini düşünmeniz gerekiyor.

20 Ara 2020 - 09:52 - Bilim ve Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?