AGD Yaz Etkinlikleri kayıtları başlıyor

Anadolu Gençlik Derneği AGD Denizli Şubesi Ortaokullar ve Liseler Komisyonunun her yıl düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik Yaz Etkinlikleri programı koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek.

+15
Haber albümü için resme tıklayın

Anadolu Gençlik Derneği AGD Denizli Şubesi Ortaokullar ve Liseler Komisyonunun her yıl düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik Yaz Etkinlikleri programı koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek.

Yeni tip koronavirüs Covid-19 salgını dünyayı kasıp kavururken Türkiyenin en büyük gençlik harekâtı olan Anadolu Gençlik Derneği AGD her şeye rağmen gençlere ulaşmaya devam ediyor. AGDnin efsane hale gelen ve her yıl düzenlediği yaz etkinliklerini bu yıl yaşanan salgın sürecinden dolayı online olarak gerçekleştirilecek. 

ONLİNE ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK

AGD'nin e-Yaz Etkinliklerinde Kuran-ı Kerim ilmihal akaid adabı muaşeret peygamberler tarihi örnek şahsiyetler sosyal kültürel ve teknolojik faaliyetlerin içerisinde olduğu öğrencinin eğlenirken öğrendiği tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik olarak öne çıkıyor. pandemi dolayısıyla online ortamda gerçekleşecek eğitim-öğretim sürecinin verimini daha da artırmak ve öğrencilerin teknolojiye bakışını geliştirmek amacıyla robotik kodlama eğitimi de verilecek. 

SON BAŞVURU TARİHİ 10 TEMMUZ CUMA

AGDnin Yaz Etkinliklerinde öğrencilere maddi ve manevi sorumluluk farkındalıkları yükleniliyor. Etkinlikler kapsamında tarihe çağa ve yarınlara duyarlı kardeşliğin merhametin sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi adaletin tesisinde kararlı bilgili inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. 6 Temmuz 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan e-Yaz Etkinlikleri kayıtlarının devem ettiği duyurulurken öğrencilerin e-yazetkinlikleri.com adresine girip kayıt yaparak katılabilecekleri etkinlikler için son başvuru tarihinin 10 Temmuz 2020 olduğu bildirildi. Liseli kız öğrenciler ise başvurularını agdkadinkollari.com internet adresinden kayıt olarak katılabilecekler.

15 KIŞILIK DIJITAL SINIFLAR OLUŞTURULACAK

AGDnin düzenleyeceği e-yaz etkinliğinde 15 kişilik dijital sınıflar oluşturulacak. Böylece yüzlerce eğitmen tüm öğrenciler ile rahatça ilgilenebilecek. Öğrenciler başvuru yaptıktan sonra dernek tarafından aranacak ve belirlenecek seviyeye göre temel dini bilgiler Kuran-ı Kerim örnek şahsiyetler ezber derslerinin de olduğu sınıflara yerleştirilerek eğitimler başlayacak. Öğrenciler dersleri hazırlanan özel videolarla takip edebilecek haftada 3 gün 45er dakikalık eğitimcilerle birebir dersler Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Hazırlanan özel yazılım sayesinde velilere özel hazırlanan eğitim videoları sayesinde evlatlarının aldığı eğitimi takip edebilecekler. Ortaokul öğrencileri kâşif grupları sayesinde yıl boyu eğitimlerden faydalanabilecek olan öğrenciler eğitim programı sonrasında e-sertifika alarak eğitimi sonlandıracak.

Linkler:

https://e-yazetkinlikleri.com/

https://www.youtube.com/watchv3sWrkxiZGM

İSLAMI ÇOCUKLARIMIZA DOĞRU ŞEKİLDE ANLATMANIN DERDİNDEYİZ

Yaz Etkinlikleri programı hakkında Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi Türkiyenin geleceğini şekillendirecek manevi değerlerini ayakta tutacak güzel ahlakı kendine düstur edinen nesiller yetiştirmenin gayretindeyiz. İslamı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeyiz.  Gençlerimiz İslamın ne olduğunu anladıklarında dinimize bağlılıkları daha da artacaktır. 

BU COĞRAFYANIN EN TEMEL İHTİYACI İSLAM KARDEŞLİĞİDİR

Online şeklinde gerçekleştirilecek olan Yaz Etkinliklerinin uzun vadede hem gençler hem de ülke için büyük önem taşımaktadır. İslamı yaşamak yoldaki bir taşı kaldırmaktır yetimleri sarıp sarmalamaktır komşusu açken tok yatmamaktır insanlara faydalı olmaktır kibirlenmemek alçak gönüllü olmaktır. İslamı yaşamak masum bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek gibi olduğunu bilmektir. Çocuklarımız bizim için değerli ve Yaz Etkinlikleri de bu değerle mündemiç. Kalbinde inanç olmayan nesillerin içerisinde yaşadıkları topluma da diğer insanlara da zarar vermeleri çok kolaydır. Karıncanın hakkını gözeten nesillere ihtiyaç vardır. Öte yandan bugün bu coğrafyanın en temel ihtiyacı İslamdır İslam kardeşliğidir

EVLADINIZI İSLAM AHLAKINA GÖRE YETİŞTİRİN

Yaz Etkinlikleri Hakkında AGD Denizli Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi İlköğretim ve ortaöğretim sürecinde verilen eğitim çok önemlidir. Merhum liderimiz Erbakan Hocamızın ifadesiyle ortaöğretim ağacın köküdür. Biz bu hakikati görerek temeli sağlam atma gayretindeyiz. Temelleri sağlam atılmış bir zihin Allahın izniyle sapmaz. Bir çocuk geçmişini bilerek kitabını okuyarak en çok peygamberini severek büyümelidir. Adab-ı muaşerete uygun yetiştirilmelidir. İşte AGDmizin Yaz Etkinliklerinde anlatmaya çalıştığı bunlardır. Bizler tüm annelere de bu anlamda sesleniyoruz evladınızı İslam ahlakına göre yetiştirin. Bizlerin yegâne gayreti ahlak ve maneviyatın her bünyede yeşermesidir. Bu bağlamda ulaşılmamış bir tek hanım kardeşimiz ve kız çocuklarımız kalmayıncaya kadar gayret edeceğiz

AGD’NİN E- YAZ ETKİNLİKLERİNE KAYITLAR 10 TEMMUZ’A KADAR UZATILDI

‘’EVLADINIZI İSLAM AHLAKINA GÖRE YETİŞTİRİN ‘’

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şubesi Ortaokullar ve Liseler Komisyonu’nun her yıl düzenlemiş olduğu kız ve erkek öğrencilere yönelik Yaz Etkinlikleri programı koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online olarak gerçekleştirilecek.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dünyayı kasıp kavururken, Türkiye’nin en büyük gençlik harekâtı olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) her şeye rağmen gençlere ulaşmaya devam ediyor. AGD’nin efsane hale gelen ve her yıl düzenlediği yaz etkinliklerini bu yıl yaşanan salgın sürecinden dolayı online olarak gerçekleştirilecek.

ONLİNE ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK

AGD’nin e-Yaz Etkinlikleri’nde Kur’an-ı Kerim, ilmihal, akaid, adabı muaşeret, peygamberler tarihi, örnek şahsiyetler, sosyal kültürel ve teknolojik faaliyetlerin içerisinde olduğu öğrencinin, eğlenirken öğrendiği tatil dönemini verimli geçirdiği bir etkinlik olarak öne çıkıyor. pandemi dolayısıyla online ortamda gerçekleşecek eğitim-öğretim sürecinin verimini daha da artırmak ve öğrencilerin teknolojiye bakışını geliştirmek amacıyla robotik kodlama eğitimi de verilecek. 

SON BAŞVURU TARİHİ 10 TEMMUZ CUMA

AGD’nin Yaz Etkinlikleri’nde öğrencilere maddi ve manevi sorumluluk farkındalıkları yükleniliyor. Etkinlikler kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi adaletin tesisinde kararlı bilgili, inançlı ve çalışkan bireylerin yetiştirilmesi hedefleniyor. 6 Temmuz – 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak olan e-Yaz Etkinlikleri kayıtlarının devem ettiği duyurulurken, öğrencilerin e-yazetkinlikleri.com adresine girip kayıt yaparak katılabilecekleri etkinlikler için son başvuru tarihinin 10 Temmuz 2020 olduğu bildirildi. Liseli kız öğrenciler ise başvurularını agdkadinkollari.com internet adresinden kayıt olarak katılabilecekler.

15 Kişilik Dijital Sınıflar Oluşturulacak

AGD’nin düzenleyeceği e-yaz etkinliğinde 15 kişilik dijital sınıflar oluşturulacak. Böylece yüzlerce eğitmen tüm öğrenciler ile rahatça ilgilenebilecek. Öğrenciler başvuru yaptıktan sonra dernek tarafından aranacak ve belirlenecek seviyeye göre temel dini bilgiler, Kur’an-ı Kerim, örnek şahsiyetler, ezber derslerinin de olduğu sınıflara yerleştirilerek, eğitimler başlayacak. Öğrenciler dersleri, hazırlanan özel videolarla takip edebilecek, haftada 3 gün 45’er dakikalık eğitimcilerle birebir dersler Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. Hazırlanan özel yazılım sayesinde velilere özel hazırlanan eğitim videoları sayesinde evlatlarının aldığı eğitimi takip edebilecekler. Ortaokul öğrencileri, kâşif grupları sayesinde yıl boyu eğitimlerden faydalanabilecek olan öğrenciler, eğitim programı sonrasında e-sertifika alarak, eğitimi sonlandıracak.

Linkler:

https://e-yazetkinlikleri.com/

https://www.youtube.com/watch?v=3sW_rkxiZGM

‘’İSLAM’I ÇOCUKLARIMIZA DOĞRU ŞEKİLDE ANLATMANIN DERDİNDEYİZ’’

Yaz Etkinlikleri programı hakkında Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Ortaokullar Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak, güzel ahlakı kendine düstur edinen nesiller yetiştirmenin gayretindeyiz. İslam’ı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeyiz. Gençlerimiz, İslam’ın ne olduğunu anladıklarında, dinimize bağlılıkları daha da artacaktır.

‘’BU COĞRAFYANIN EN TEMEL İHTİYACI İSLAM KARDEŞLİĞİDİR’’

Online şeklinde gerçekleştirilecek olan Yaz Etkinlikleri’nin uzun vadede hem gençler hem de ülke için büyük önem taşımaktadır. ‘’İslam’ı yaşamak yoldaki bir taşı kaldırmaktır, yetimleri sarıp sarmalamaktır, komşusu açken tok yatmamaktır, insanlara faydalı olmaktır, kibirlenmemek, alçak gönüllü olmaktır. İslam’ı yaşamak, masum bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek gibi olduğunu bilmektir. Çocuklarımız bizim için değerli ve Yaz Etkinlikleri de bu değerle mündemiç. Kalbinde inanç olmayan nesillerin içerisinde yaşadıkları topluma da diğer insanlara da zarar vermeleri çok kolaydır. Karıncanın hakkını gözeten nesillere ihtiyaç vardır. Öte yandan bugün bu coğrafyanın en temel ihtiyacı İslam’dır, İslam kardeşliğidir’’

‘’EVLADINIZI İSLAM AHLAKINA GÖRE YETİŞTİRİN ‘’

Yaz Etkinlikleri Hakkında AGD Denizli Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; İlköğretim ve ortaöğretim sürecinde verilen eğitim çok önemlidir. ‘’Merhum liderimiz Erbakan Hocamızın ifadesiyle ‘ortaöğretim ağacın köküdür’. Biz bu hakikati görerek temeli sağlam atma gayretindeyiz. Temelleri sağlam atılmış bir zihin Allah’ın izniyle sapmaz. Bir çocuk, geçmişini bilerek, kitabını okuyarak, en çok peygamberini severek büyümelidir. Adab-ı muaşerete uygun yetiştirilmelidir. İşte AGD’mizin Yaz Etkinlikleri’nde anlatmaya çalıştığı bunlardır. Bizler tüm annelere de bu anlamda sesleniyoruz; evladınızı İslam ahlakına göre yetiştirin. Bizlerin yegâne gayreti ahlak ve maneviyatın her bünyede yeşermesidir. Bu bağlamda ulaşılmamış bir tek hanım kardeşimiz ve kız çocuklarımız kalmayıncaya kadar gayret edeceğiz’’

04 Tem 2020 - 14:05 Denizli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?