Mustafa Aydın Tuzla Müftüsü oldu

Sakarya Karasu İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta olan Mustafa Aydın, İstanbul Tuzla İlçe Müftülüğü görevine atandı. Müftü Mustafa Aydın kimdir? Tuzla'nın yeni müftüsü Mustafa Aydın'ı yakından tanıyalım.

Diyanet İşleri Başkanlığı, personelin görev veya yer değiştirme taleplerini değerlendirerek atama ve nakil sonuçlarını açıkladı. Yayınlanan atama ve nakil sonuçlarına göre, dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, eğitim merkezi müdürü, il müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, eğitim görevlisi, başvaiz, uzman vaiz, cezaevi vaizi, vaiz, şube müdürü, murakıp, din hizmetleri uzmanı, eğitim uzmanı, sayman ve şeflerin görev yerleri değişti.

TUZLA'NIN YENİ MÜFTÜSÜ AYDIN OLDU

2015 yılından bu yana Sakarya Karasu İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta olan Mustafa Aydın, İstanbul Tuzla İlçe Müftülüğü görevine atandı. Mihrap Haber olarak Tuzla'nın yeni müftüsü Mustafa Aydın Hocamıza görevinde başarılar dileriz.

MUSTAFA AYDIN KİMDİR?

1967 yılında Espiye’de doğdu. İlkokulu Espiye’ye bağlı Hacımahmutlu Köyü'nde bitirdikten sonra 1978–79 Öğretim yılında Espiye İmam-Hatip Lisesine başladı. İ.H.L. tahsilini 1982–83 öğretim yılından sonra Samsun İmam Hatip Lisesi’nde devam ettirerek 1985 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı ve 1989 yılında da İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan Müftülük-Vaizlik Sınavını kazanarak 30.07.1990 tarihinde Antalya’da Hizmet Öncesi Eğitim Kursuna başladı. Kursu başarıyla bitirerek Ocak 1991’de Giresun İli Yağlıdere İlçesi'nde Vâiz olarak göreve başladı.

Ağustos 91-Mart 92 tarihleri arasında kısa dönem olarak askerlik hizmetini tamamladı. Ocak 1991-Ağustos 1993 tarihleri arasında vâizlik hizmetinde bulundu.

11.10.1993 tarihinde atanmış bulunduğu Erzincan İli Otlukbeli'nde İlçe Müftüsü olarak göreve başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan Yurtdışı Din Görevliliği sınavını kazanarak 15.08.1996 tarihinden itibaren yurtdışı görevi için Almanya’ya gitti. Almanya’da sırasıyla Münih’e bağlı Straubing ve Augsburg’da altı yıl süreyle görev yaptı.

15.08.2002 tarihinde Almanya’daki görevini tamamlayarak vaiz olarak döndüğü Otlukbeli ilçesinden 15 Kasım 2002 tarihinde Giresun ili Çanakçı İlçesine Müftü olarak atandı.  30.01.2004-30.03.2007 tarihleri arasında da Giresun'un diğer ilçesi Yağlıdere'de İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan yurtdışı sınavını kazanarak 04.04.2007 tarihinde tekrar Din Görevlisi olarak Almanya’ya gitti. Üç ay süreyle Karl Marks’ın şehri olan Chemnitz’de kaldıktan sonra 01 Temmuz 2007-20.08.2012 tarihleri arasında Berlin Türk Şehitlik Camii'nde görevde bulundu.

20.08.2012 tarihinde tamamladığı yurtdışı görevinin sonunda 10.09.2012 tarihinde eski görev yeri olan Yağlıdere İlçesi'ne döndü ve kısa bir süre vaizlik yaptı.  

29.11.2012 tarihinde Yağlıdere'deki görevinden ayrılarak 06.12.2012 tarihinde Artvin İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. 31.07.2015 tarihinde Artvin'deki bu görevinden ayrılarak 06.08.2015 tarihinde Karasu İlçe Müftüsü olarak göreve başladı.

03.06.2020 tarihinde İstanbul Tuzla İlçe Müftülüğü görevine atanan Mustafa Aydın, evli ve üç çocuk babası olan Aydın, Arapça ve Almanca bilmektedir.

04 Haz 2020 - 18:51 Sakarya/ Karasu- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.




Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?