İzmir Müftülüğünden basın açıklaması

İzmir İl Müftülüğünden yapılan yazılı açılamada; "20 Mayıs Çarşamba günü İlimizdeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden yapılan müzik yayınından sonra bugün de yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde de yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir." denildi.

İzmir'deki skandal saldırı devam ediyor. 20 Mayıs 2020 tarihinde İzmir'deki bazı camilerin merkezi ezan sistemine sızan kimliği belirsiz kişiler, cami hoparlörlerinden müzik yayını yapmışlardı. Aynı saldırı bu seferde İzmir Bornova İlçesindeki bazı camilere yapıldı. Konuyla ilgili İzmir İl Müftülüğünden açıklama yapıldı.

Müftülükten yapılan açıklama; 

20 Mayıs Çarşamba günü İlimizdeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden yapılan müzik yayınından sonra bugün de yine Bornova ve Bayraklı ilçelerimizdeki bazı camilerimizde de yine aynı tarzda bir saldırı gerçekleştirilmiştir.

Yaşanan bu olayın ardından da konu adli mercilere intikal ettirilmiştir.

Diğer taraftan söz konusu saldırılar aydınlığa kavuşturulana kadar, tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

22 Mayıs 2020 İzmir- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?