Diyanet-Birlik-Sen'den suç duyurusu

Diyanet Birlik-Sen'den yapılan açıklamada; "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın okuduğu Cuma hutbesini gerekçe göstererek dini değerlerimize hakaret sapkınların avukatlığına soyunan Ankara Barosu Yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunuldu." ifadeleri kullanıldı.

Sapkınlık içinde olan insanları konu alan Ankara Hacıbayram camisinde Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın okuduğu Cuma hutbesini gerekçe göstererek İslama ve dini değerlerimize hakaret eden aşağılayıcı ifadeler kullanan Sapkınların ve Eşcinsellerin savunuculuğuna soyunan ANKARA BOROSU YÖNETİCİLERİ HAKKINDA Diyanet Birlik Sen Sendikasının Genel Başkanı Kenan Ak 28.04 2020 günü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde Suç duyurusunda bulunarak Kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Diyanet Birlik Sen Genel Başkanı Kenan Ak Diyanet İşleri Başkalığı çalışanlarını ve Kamuoyunu bilgilendirdiği Açıklamasında

Diyanet İşleri Başkanlığının çok kıymetli ve Şerefli Mensupları Aziz Türk Milletim

26 Nisan 2020 tarihli Basın Açıklaması ile Dini değerlerimizi aşağılayan halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden ve yürüttüğü Kamu görevinden dolayı Diyanet İşleri Başkanımıza hakaret eden Ankara Barosu Başkanlığı yetkililerinin cezalandırılması için Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak kamu davası açılmasına karar verilmesini talep ettik.

Diyanet Birlik Sen Sendikası Anayasamız ve 4688 sayılı Yasa uyarınca Diyanet Ve Vakıf Hizmetleri Kolunda görev yapanüyelerinin tümü Diyanet İşleri Başkanlığı personelinden müteşekkil olan Milli ve Manevi değerlerimiz ekseninde Türk toplumunun ihtiyaçlarının karşılanmasında mihmandarlığı ile sosyal hayata katkı sağlayan Diyanet İşleri Başkanlığının yüzünü ağartan kanaat önderi konumundaki başta vefakâr Din görevlilerimizin ve bütün Diyanet ve Vakıflar Çalışanlarının ve en nihayetinde Aziz Türk Milletinin hak ve hukukunun korunmasını gaye edinen Diyanet çalışanlarının ve Din görevlilerimizin yarınlara umutla güvenle ve huzurla bakabileceği bir ortamın hazırlanmasına katkı sağlamayı Din görevlisinin onuru incitilmeden din hizmeti daha iyi nasıl yapılır  konusunda çalışmalar yaparak önerilerde bulunmayı kendine vazife edinmiş olan bir sendikadır.

Anayasanın 136ncı maddesinden almış olduğu yetki ve görevi nedeniyle milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek özel kanunu olan 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunun 1inci ve 3üncü maddesi ile İslam dininin inançları ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek üzere kurulan ve dini alandaki kamu hizmetini vatandaşlara ulaştıran anayasal bir kuruluş olan Diyanet İşleri Başkanlığının en üst amiri olan Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali ERBAŞ 24.04.2020 tarihinde okuduğu Cuma Hutbesinde Ramazan Sabır ve İrade Eğitimi konusunu işlemiş ve Ey insanlar İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesi. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikâhsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim şeklinde İslamın evrensel emir ve mesajlarını halkımıza iletmiştir.

Diyanet İşleri Başkanımızın Cuma Hutbesinde İslamın emir ve yasaklarını dile getirmesi Anayasadan ve Yasadan kaynaklanan bir görevi yerine getirmektir. Bunda en ufak bir kuşku yoktur. Diyanet İşleri Başkanımız yürüttüğü kamu görevinden kaynaklanan beyanlarıyla tüm insanlığın geçmişten beri önemli bir sorunu olan cinsel sapkınlıkların önüne geçmek istemiş ve bu şekilde insan neslinin korunmasının sağlanmasına katkıda bulunmak istemiştir. Bu nedenlerle Diyanet İşleri Başkanımız bu açıklamalarıyla bir kamu görevini yerine getirmiştir.

Diyanet İşleri Başkanımızın bu açıklamaları demokrasiden nasibini almamış ve faşizan zihniyete sahip olan bir takım çevrelerde rahatsızlık yaratmış ve Türk Milletinden kopuk olan bu çevreler sözde demokrasi ve insan hakları savunuculuğu adı altında açıkça İslam düşmanlığına soyunmuşlardır. Bunlardan birisi de Ankara Barosu Başkanlığıdır.

Ankara Barosu Başkanlığı 26 Nisan 2020 tarihindebir basın açıklaması yayınlamış ve bu basın açıklamasında Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Ali Erbaşın şahsında dinimiz İslama açıkça saldırmıştır. Basın açıklamasında Diyanet İşleri Başkanımıza ve İslam dinine yönelik olarak sesi çağlar öncesinden gelen söylemini kutsal sayılan değerler üzerine inşa eden halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden kan kokan cürete sahip olan sekiz dokuz nesil önceki büyükleriyle aynı zihinsel ve dogmatik sınırlara sahip olmak için insan onuruna karşı direniş gösteren çocuk tecavüzlerine gözlerini kapatan kadın düşmanlığını dini söylemlerle meşrulaştırarak maaş alan bir sonraki konuşmasında cadı diye meydanlarda halkı kadın yakmaya davet edecek olan şeklinde aklı almaz beyanlarda bulunulmuştur.

Açıkça görüldüğü üzere bu beyanların demokratik bir hak olan düşünce açıklamasıyla veya eleştiriyle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Bu beyanlar halkımızın yüzde doksan dokuzunun benimsediği İslam dinini de açıkça aşağılamaktadır. Ankara Barosu yetkilileri bu beyanlarla toplumun temel değerlerine saldırmışlar ve açıkça suç işlemişlerdir. Ankara Barosunun Basın açıklamasında Türk Ceza Kanununun birden fazla maddesi ihlal edilmiştir.

Mensubu olmakla şeref duyduğumuz aziz Türk Milletinin ve fertlerinin savunucusu olarak bizim de Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak bu aşağılık basın açıklaması hakkında kayıtsız kalmamız düşünülemezdi.

Milli ve manevi değerlerimizi açıkça tahkir eden ve bir düşünce açıklaması olarak kabul edilmesi mümkün olmayan bu basın açıklaması hakkında Sayın savcılığınızın gerekli soruşturmayı yaparak basın açıklamasında sorumluluğu olan şahısların tespiti ile en ağır şekilde cezalandırılmaları için kamu davası açılmasını talep etmekteyiz.

Yukarıda izah edilen ve Sayın Savcılığınızın resen gözeteceği nedenlerle suç işleyen şüphelilerin cezalandırılması için kamu davası açılmasını saygıyla arz ve talep ederiz. 28.04.2020

Müşteki: DİYANET BİRLİK SEN SENDİKASI Adına

Kenan Ak

Genel Başkan

KENAN AK

birbey60 kenanak@gmail.com şunları yazdı 30 Nis 2020 16:11:

Sapkınlık içinde olan insanları konu alan Ankara Hacıbayram camisinde Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın okuduğu Cuma hutbesini gerekçe göstererek İslama ve dini değerlerimize hakaret eden aşağılayıcı ifadeler kullanan Sapkınların ve Eşcinsellerin savunuculuğuna soyunan ANKARA BOROSU YÖNETİCİLERİ HAKKINDA Diyanet Birlik Sen Sendikamızın Yönetim Kurulu Kararıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde Suç duyurusunda bulunduk.

Kıymetli Üyelerimizin Diyanet İşleri Başkalığı çalışanların ve Kamuoyunun bilgisine..

01 May 2020 - 16:10 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?