Akyazı Kıraat Eğitim Merkezi yardım bekliyor!

Akyazı Kıraat Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan ve Akyazı İlçe Müftülüğüne bağlı Müderris Hacı Rızvan Efendi Kur’an Kursu, başlatılan tadilat sebebiyle yardımlarınızı bekliyor.

+14
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Akyazı İlçe Müftülüğüne bağlı Kıraat Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan Müderris Hacı Rızvan Efendi Kur'an Kursu'nun hafızlık bölümü, gelen öğrenci talebine cevap verememesi nedeniyle mevcut binanın son katı yeniden projenlendirilip ihtiyaca cevap verebilecek konuma getirilmek için tadilat çalışması başlatıldı. 

AKYAZI KIRAAT EĞİTİM MERKEZİ 

Haberimize geçmeden önce Akyazı İlçe Müftülüğüne bağlı Kıraat Eğitim Merkezi ile ilgili biraz bilgi verelim. Marmara bölgesinde hemen hemen herkesin adını duyduğu, kıraat eğitimi başta olmak üzere seçkin hafızlar yetiştiren Akyazı Kıraat Eğitim Merkezi, Şeyh-ül Kurra Hüseyin HARPUTOĞLU Hoca'nın teşvik ve gayretleriyle inşa edildi. Kıraat Eğitim Merkezi'nin Onursal Başkanı olan Şeyh-ül Kurra Hüseyin HARPUTOĞLU, ilerleyen yaşına rağmen halen kıraat bölümünde öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir. Kıraat Eğitim Merkezi bünyesinde Darul Kurra Camii Sümeyye Hatun Kız Kur'an kursu da bulunmakta.

KIRAAT EĞİTİM MERKEZİ YARDIM BEKLİYOR!

Yapılacak tadilat çalışmasıyla ilgili bizlere bilgi veren Akyazı Kıraat Eğitim Merkezi Derneği Başkanı Celal HARPUTOĞLU, "110 kişilik öğrenci kapasitesine sahip olan Müderris Hacı Rızvan Efendi Kur'an Kursu'nun hafızlık bölümü, gelen taleplere cevap veremez hale geldi. Yapılacak tadilatla bu sayıyı 200'e çıkarak taleplere cevap vermeyi hedefliyoruz. Yeni projeyle, uzun yıllar verim alabilmek için alttan ısıtma sistemine geçilecek, klima sistemi yenilecek, yemekhane ve kantin bölümünün daha kullanışlı hale getirilecek. Yapılacak yenileme çalışmasıyla ayrıca eskiyip dökülen dış çephe kaplaması da sil baştan yenilenecek. Tadilat çalışması tamamlandığında hafızlık eğitimi gören Kur'an bülbülleri, daha geniş, daha ferah ve güzel bir ortamda eğitimlerine devam edecekler." dedi. 

KURSUN YENİ HALİ BÖYLE OLACAK 

Akyazı Kıraat Eğitim Merkezi Dernek Başkanı Celal HARPUTOĞLU, Müderris Hacı Rızcan Efendi Kur'an Kursu'nda başlatılan tadilatın biran önce tamamlanması için siz değerli yardımsever kardeşlerimizden yardım talep ediyor. Hafızlık eğitimi ve kıraat eğitimi noktasında güzide talebeler yetiştiren bu kursumuzda bizlerin de bir tuğlası olsun. Allah (c.c.), yapmış ve yapacak olduğunuz yardımlarınızı kabul eylesin.

YARDIM İÇİN HESAP NUMARASI

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI
Kıraat Eğitim Derneği
Şube: 20 Adapazarı
Hesap No: 2520593-1
İban: TR26 0020 3000 0252 0593 0000 01

ADRES: Konuralp Mah. Yuvalak Cd. 2083 Sk. No:25 Akyazı / SAKARYA
Tel: 0541 280 54 61
0535 486 24 40
0536 923 83 09 

25 Nisan 2020 Sakarya/ Akyazi- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?