Sinan Kazancı Afyon Müftüsü oldu

Afyonkarahisar'ın yeni müftüsü Sinan Kazancı oldu. Ankara Yenimahalle Müftüsü olarak görev yapmakta olan Sinan Kazancı, 24 Nisan 2020 tarihli il müftüleri kararnamesiyle Afyonkarahisar Müftüsü oldu.

Merakla beklenen il müftüleri kararnamesi yayınlandı. 24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan il müftüleri kararnamesiyle 3 ilin müftüsü görevden alınırken, 6 ilimize de yeni müftü ataması yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararname ile yeni müftü ataması yapılan illerden biri de Afyonkarahisar oldu. 

Ankara Yenimahalle İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta olan Sinan Kazancı, Afyonkarahisar İl Müftülüğü görevine atandı. Mihrap Haber olarak Afyonkarahisar'ın yeni müftüsü Sinan Kazancı'ya yeni görevinde başarılar dileriz.

SİNAN KAZANCI KİMDİR? 

1972 yılında Amasya’da doğdu. İlkokulu Amasya Merkez’e bağlı Ziyaret Kasabası’nda okuduktan sonra 1984 yılında Amasya Büyük Ağa Medresesi Hafızlık Kur’an Kursu’nda hafızlığını ikmal etti. 1992 yılında Amasya İmam Hatip Lisesinden mezun olmasının ardından lisans eğitimini 1999 yılında Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. 2000 – 2003 yılları arasında da Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen İhtisas kursunu bitirdi.

Memuriyete 1993 yılında başlayan Sayın Sinan Kazancı, Erzincan İli Kemaliye İlçesine bağlı Merkez Gümrükçü Camiinde Müezzin – Kayyım olarak görevine başladı. 1997 yılında Samsun Tekkeköy İlçesinde İmam-Hatip, 2003 yılında Sinop Boyabat İlçesinde Vaizlik ve aynı yıl içinde Erzincan Tercan İlçesinde İlçe Müftüsü olarak devam etti. 2005 yılında Afyon ilinde Bayat İlçe Müftüsü, 2006-2011 yılları arasında Almanya Berlin’de Din görevlisi olarak görev yaptı. 2011-2015 yılları arasında Kastamonu ilinde Azdavay İlçe Müftülüğü, 2015-2017 yılları arasında Ankara İli Kızılcahamam İlçe Müftülüğü görevlerini icra etti. 2017 yılının başından itibaren Ankara İli Yenimahalle İlçe Müftüsü olarak görevini sürdürmekte olan Sayın Kazancı evli ve 2 çocuk babasıdır.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?