Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu görevden alındı

24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan il müftüleri kararnamesiyle Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, görevinden alındı.

24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan il müftü atamaları kararnamesiyle 3 ilin müftüsü görevlerinden alındı. Görevlerinden alınan müftüler, başkanlık müftülüğüne çekildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan il müftüleri kararnamesiyle görevinden alınan müftülerden biri de Hayat İl Müftüsü Hamdi Kavallioğlu oldu. 

7 Temmuz 2013 tarihinden bu yana Hatay İl Müftüsü olarak görev yapmakta olan Hamdi Kavillioğlu'nun bundan sonra hangi göreve atanacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Görevden alınan Müftü Kavillioğlu'nu yakından tanıyalım. Eski Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu kimdir? 

HAMDİ KAVİLLİOĞLU KİMDİR? 

1964 Yılında Gaziantep’in Araban İlçesi Köklüce Köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini kendi köyünde, Orta öğrenimi de Gaziantep’te tamamladı. 1984'te Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. 1989'da yüksek öğrenimini tamamladı.

89–90 Öğretim yılında İstanbul Beyoğlu Halk Eğitim Müdürlüğünde Arapça Öğretmeni olarak çalıştı. Aynı yıl Müftülük Vaizlik sınavını kazanarak 6 ay Antalya’da staj yaptıktan sonra, Niğde’nin Ulukışla İlçesine Merkez Vaizi olarak atandı. Bu görevi esnasında Selçuk Üniversitesinde Kelam dalında Mastırını tamamladı.

4 yıl Vaizlik hizmetinden sonra Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesine Müftü olarak atandı. 1996–2001 yılları arasında 4 yıl Hollanda’da Din Görevlisi olarak çalıştı. Yurtdışı dönüşü 2001 yılında Gaziantep Oğuzeli İlçe Müftülüğüne atandı. 21.08.2008 tarihinde İskenderun İlçe Müftülüğüne atandı.

07 Temmuz 2013 tarihinde Hatay İl Müftülüğüne atanan Hocamız, evli ve 2 çocuk babası olup, İyi düzeyde Arapça ve orta düzeyde Hollandaca bilmektedir.

Hocamızın şu ana kadar yapmış olduğu ilmi çalışmalar:
1- Kemaleddin el-Beyadi’nin İslam Kelamındaki yeri (Yüksek Lisans Tezi)
2- Yusuf Suresinin Psikolojik Tahlili
3- Ru’yetullah (Allah Teala’nın ahirette görülmesi.)
4- Kemaleddin el-Beyadi’ye Göre İrade Meselesi
5- İslamda Çocuk Terbiyesi
6- Kur’an-ı Kerim Okutmanın Önemi ve Sevabı
7- İslam’da İrade ve Sorumluluk
8- İslam’da Zühd ve Takva

24 Nisan 2020 Hatay- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?