Diyanet görevlileri alkışı hak ediyor!

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopusuz, "Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet görevlileri de tebrike şayan olup alkışlanmayı hak etmektedir." açıklamasında bulundu.

Tüm dünyayı huzursuz etmeye yeten coronavirüs (Covıd-19) ülkemizde de her kesimi etkilemiş durumda. Yayın yapan tüm TV kanallarının ve diğer iletişim araçlarının tamamı Covid-19 haberleriyle başlamakta uzunca bir süre öyle devam etmektedir. Ayrıca başta ülkemizdeki bilim kurulu üyeleri olmak üzere dünyadaki tüm tıp otoritesinin üzerinde önemle durdukları bahse konu virüs’ün her an kime ve nerede zuhur edeceği belli olmadığı için  ancak evde kalarak ve dezenfektana önem göstererek koruna bilineceği vurgusu yapılmaktadır. 

Devletimiz de asrın salgın virüsü olan Cobid-19’un daha fazla insanımıza bulaşmaması adına ülke çapında etkisini azaltmaya yönelik başta sağlık ve ekonomik olmak üzere her türlü alanda gerekli tedbirleri alarak yürürlüğe koymaktadır. Okulların tatil edilmesi, Camilerin toplu ibadetlere kapatılması, 65 yaş üzeri ve kronik hastalıkları bulunan vatandaşların evlerinden çıkmaması ve evlerinde çıkmaları zorunlu olmayan genç-yaşlı her kesimin evinde kalması tavsiye dilmekte hatta bu manadan olmak üzere ülkemizin bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulaması da alınan önlemlerin bazılarıdır. 

Bu manadan olmak üzere, özellikle hastane ve sağlık kuruluşlarında görev yapan istisnasız tüm çalışanların yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz. Sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonlarını kısmen de olsa artırmaya yönelik ekonomik gelirlerine ek bir takım iyileştirmeler de devletimiz tarafından hayata geçirilmesi bizi çok memnun etmiştir.  Çünkü şuan söz konusu virüs’e bulaşmış hastalarla en çok irtibatı olan sağlık çalışanlarımız olduğundan bahisle  en çok etkilenecekler olanlar da yine onlardır. 

Diva-Sen olarak elbette başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, bu süreçte toplumun huzurunu sağlama adına meydanlarda geceli gündüzlü çalışan polis ve jandarma teşkilatımıza da şükranlarımızı sunarız. 

Ancak, şanlı tarihimize bakıldığında dün olduğu gibi bugünde Koronavirüs (Cobid-19)  salgınında hiçbir fedekarlıktan kaçınmayan, adeta gözlerini budaktan esirgemeden kendilerini aziz milletimize feda edercesine, geceli gündüzlü vazife başında olan ki; Valilik ve kaymakamlıklarımızca oluşturulan Vefa Sosyal Koordinasyon Merkezlerinde görev almak suretiyle mahallelerinde bulunan yaşlı, fakir ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında yer alan Diyanet ve onun güzide çalışanlarına karşı yürütülen olumsuz kampanyaların sona ermesi adına devlet yöneticilerimizin bir çift açıklama yapmaları gerektiğine inanıyoruz. Zira devletimizin en üst kademesinden en alt kademesinde bulunan tüm yönetici ve idarecilerin sağlık çalışanlarına karşı dile getirdikleri iyi yöndeki söylemleri nasıl milletimizin kalplerinde sağlık çalışanlarına karşı bir muhabbet oluşturmuş ise; aynı manadan olmak üzere söz konusu tasarruf diyanet ve diyanet çalışanları için de dillendirilebilir ve kurum ve kuruma karşı art niyetli olanaların önü bu şekilde alınmış olur inancındayız.

Bu nedenle, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin tüm yöneticilerinin Diyanet ve Diyanet çalışanlarını ezdirmemek adına tıpkı sağlık çalışanlarının taltif edildiği gibi taltif etmelerini istiyor ve bekliyoruz. Çünkü hiçbir güzellik duasız hayat bulamaz. Diyanet ve diyanet çalışanları hem sahada hem de dualarıyla top yekun insanlık aleminin bu virüsten bir an önce kurtulması için üzerine düşen görevleri en iyi bir şekilde hayata geçirmektedir. Bu böyle biline.

Mustafa ÇOPURSUZ
Diva-Sen Genel Başkanı

01 Nisan 2020 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?