MBSTS sınavı ertelendi mi?

ÖSYM tarafından 4 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) tarihi ertelendi mi? 2020 yılı MBSTS sınavı ne zaman yapılacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli için olmazsa olmaz bir niteliğe sahip olan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı ( MBSTS), ertelendi mi? 2020 yılında MBSTS sınavı hangi tarihte yapılacak? yönündeki sorulara ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla cevap verildi. 

Özellikle din görevlileri için önemli bir yere sahip olan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS), bulunduğu camiden başka bir camiye nakil sınavına girebilmek için, yurt dışına kısa veya uzun süreli görevli olarak gidebilmek için, hac veya umreye görevli olarak gidebilmek için aranan ilk şart olmasının yanında, kariyer basamaklarında yükselmek için de aranan ilk şart olarak Diyanet çalışanlarının özenle hazırladığı, her yıl olmasa sa en azından üç yılda bir kez mutlaka girmek zorunda oldukları bir sınav olma özelliğine sahip oluyor.

ÖSYM tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik uygulanan Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB - MBSTS), ileri bir tarihe ertelendi.

2020 MBSTS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2020 Sınav Takvimi’nde güncellemeye gitti,  Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS) ile birlikte 9 sınav ileri bir tarihe ertelendi.

ÖSYM tarafından 4 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS), 3 Ekim 2020 tarihine ertelendi. 3 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan sınava girecek tüm din görevlisi kardeşlerimize şimdiden başarılar dileriz.

19 Mart 2020 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?