Camilerdeki tesbihler acilen kaldırılmalı!

Mihrap Haber olarak Diyanet İşleri Başkanlığına çağrıda bulunuyoruz; Coronavirüsün el temasıyla da bulaşması mümkün olduğu için camilerdeki tesbihler acilen kaldırılmalı.

Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs, insan hayatını ciddi manada tehdit etmeye devam ediyor. Tedavisi için henüz bir ilaç geliştirilmeyen corona virüs, nasıl kontrol altına alınabilir?

Bu hafta içinde ülkemizde de görülen ölümcül virüsle ilgili yapılması gerekenler, sağlık bakanlığı tarafından detaylı bir şekilde halkımıza anlatılıyor. Okulların tadil edilmesiyle başlayan önlemler, bir çok alanda devam edecek gibi.

TESBİHLER ACİLEN KALDIRILMALI! 

Camilerde bulunan ve elden ele dolaşan, son zamanlarda oradana oraya atılan tesbihlerin, el temasına sürekli mazur kalması sebebiyle sayısız mikrobunu barındırdığını dile getirmeye dahi gerek yok. Mihrap Haber olarak, Koronavirüs hakkında üzerine düşeni her daim yerine getiren Diyanet İşleri Başkanlığına "Temas yoluyla bulaşabilen koronavirüsü sebebiyle hijyen kurallarını ihlal eden camilerdeki tesbihlerin acilen kaldırtılması" çağrısında bulunuyoruz.

13 Mart 2020 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?