Bursa Müftüsü İzani Turan'a destek

Yazılı, görsel ve sosyal sosyal medya üzerinden asılsız ve mesnetsiz çirkin saldırılara maruz kalan Bursa İl Müftüsü İzani Turan'a Mil-Diyanetsen'den destek.

Yazılı, görsel ve sosyal sosyal medya üzerinden asılsız ve mesnetsiz çirkin saldırılara maruz kalan Bursa İl Müftüsü İzani Turan ile ilgili açıklama yapan Mil-Diyanetsen'den Genel Başkanı Celaleddin GÜL, "Bursa İl Müftümüz İzani TURAN Hocamızın yanındayız" dedi. 

BASIN AÇIKLAMASI

BURSA İL MÜFTÜMÜZ İZANİ TURAN HOCAMIZIN YANINDAYIZ.

Bursa İl Müftümüz İzani TURAN hocamıza yönelik yazılı, görsel ve sosyal sosyal medya üzerinden asılsız ve mesnetsiz çirkin saldırılarda bulunulmaktadır. Yapılan bu çirkin ve mesnetsiz ithamların arkasında il müftümüz üzerinden Diyanet İşleri Başkanlığını yıpratma, itibarsızlaştırma gayesi ve amacı bulunmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın kuruluş yıldönümünde Muhterem Bursa il müftümüz Sayın İzani TURAN hocamızın sosyal medyada yaptığı bir paylaşımından dolayı algı oluşturarak ‘vatanperverliği, birleştiriciliği, alçakgönüllülüğü, olgunluğu ve babacanlığı herkesçe malum hocamıza karşı yapılan seviyesizce saldıranlar en basit tabirle çukur insanlardır.

Başlatılan karalama kampanyası sonrasında bazı karanlık mahfillerin hedef tahtası haline getirdikleri özelde İl müftüsü İzani TURAN ve genelde Diyanet İşleri Başkanlığımız bu asılsız iddia ve çirkin saldırılara karşı elbette ki kendisini savunacak ve hukuki yollara da başvuracaktır.

Ancak; adı manevi, ilkeli ve liyakatli olan sendikamız Mil-Diyanetsen, bu yalan ve mesnetsiz saldırılar karşısında hiç sıkılmadan, utanmadan ciddi ciddi yorumlar ve haberler yapan, ‘Diyanet Kapatılsın’ kampanyaları açan marjinal bir gruba karşı elbette ki susacak değiliz.

İl müftüsü İzani TURAN hocamız üzerinden yorum ve haberler yapan, Diyaneti yuhalayan, kapatılsın diye yaygaralar çıkartan toplumun marjinal bir kesiminin Diyanet düşmanlığı, artık milletimizi derinden üzmekte ve rahatsız etmektedir.

Her defasında oluşturdukları olumsuz algıyla Diyanet'in gözden düşürülmesini hedefleyen bu çevreler amaçlarına ulaşamayacak ve başaramayacaklardır.

Mil-Diyanetsen olarak; İl Müftüsü İzani TURAN hocamızın ve Diyanet İşleri Başkanlığımızın her daim yanındayız.

Celaleddin GÜL

Genel Başkan

06 Mart 2020 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?