Diyanet-Sen'den Müftü Turan'a destek

Bursa İl Müftüsü İzani Turan hakkında çarpıtılarak yapılan haberlerle ilgili açıklamalarda bulunan Diyanet-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Mustafa Sarkı, "hocamızın yanındayız" dedi.

Bursa İl Müftüsü İzani Turan'ın sosyal medya paylaşımı olay oldu. Müftü Turan'ın mesajını "nifak tohumu" olarak değerlendirenlerin yanı sıra, siyaset yaptığını ve görevinden alınması gerektiğini de dile getirenler oldu. Müftünün "Millet-Devlet düşmanlığı yapanlar defolup gidebilirler" sözünün içinde nasıl bir siyasi mesaj var inanın anlamakta zorluk çekiyoruz. Nifak tohumu ekme hususuna gelince, millet-devlet düşmanlığı yapanlara kenardan kenardan destek olanların yaydığı nifak ne olacak?

DİYANET-SEN'DEN DESTEK MESAJI

Diyanet-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Mustafa Sarkı, sosyal medya ve basında Bursa İl Müftüsü İzani Turan hakkında çarpıtılarak yapılan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Diyanet-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Mustafa Sarkı, "Bursa İl Müftülüğümüzün irşat faaliyetleri kapsamında halkımıza yönelik kamuoyunda 'Mobil İrşat' olarak bilinen proje doğrultusunda bir siyasi parti il başkanlığına 2 Mart 2020 tarihinde ziyarette bulunulmuştur. Ziyaret sırasında, İl Müftümüz İzani Turan'ın kayınvalidesinin rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı ve selamlarını ilettiği, il müftü yardımcılarımız tarafından ifade edilmiştir. Ancak ziyaret sonrasında basında çıkan CHP il başkanının verdiği demeçte, il müftü yardımcılarının mezkür sözlerinin aslından çıkarılarak çarptırıldığı anlaşılmıştır. Bu vesileyle özellikle kuruluş yıldönümü olan Diyanet İşleri Başkanlığımızı hedef alacak şekilde açıklamalarda bulunan zihniyeti esefle karşıladığımızı belirterek; Bursa İl müftümüz İzani Turan hocamızın yanında olduğumuzu ve desteklediğimizi beyan ederiz" dedi.

Mihrap Haber olarak şunu ifade etmeden geçemeyiz; Bu ülkede sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanının şahsında devlete ve millete hakaret edenler, en ufak fırsatı bile kaos çıkarmak için kullananlar, şehit haberleri üzerinden sağa sola çirkin mesajlar verenler, kişisel görüşünü özgürce beyan etmiş olarak görülürken, devletini ve milletini seven bir müftünün hiçbir art niyet taşımayan, tamamen devlet sevgisinden kaynaklanan mesajı nifak ve siyaset olarak değerlendirilecek öyle mi? Kusura bakmayın beyler! Sizin tasavvur ettiğiniz o Türkiye geride kaldı. Kimse aptal değil. Bu devlete ve millete kim zerre misali zarar verme eğiliminde olursa, yeri gelir İmam, yeri gelir öğretmen, yeri gelir müftü tepki verir. Herkes devletine ve milletine saygılı olacak. Müftü Turan'ın mesajını farklı yönlere çekerek Diyanet İşleri Başkanlığını yıpratmak isteyenleri aklı selim ile düşünmeye davet ediyoruz. 

04 Mart 2020 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?