Diyanet Bir-Sen'den 'Bahar Kalkanı' harekatına destek

Bahar Kalkanı Harekâtını başlatan hükümeti desteklediklerini açıklayan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, şehitlerin akan kanlarının hesabı sorulmadan o topraklardan çıkılmaması gerektiğini söyledi.

İDLİB’de Suriye rejim güçleri tarafından 34 askerin şehit edilmesinden sonra Bahar Kalkanı Harekâtını başlatan hükümeti desteklediklerini açıklayan Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, şehitlerin akan kanlarının hesabı sorulmadan o topraklardan çıkılmaması gerektiğini söyledi.

Hasan Türüt, Bahar Kalkanı Harekâtı’nın başladığını açıklayan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı desteklediklerini ve harekâtın başarıyla sonuçlanması için dua ettiklerini belirterek, şu ifadelere yer verdi.

“27 Şubat’ta İDLİP'deki menfur saldırıya müteakip başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtı’nın başarılı olması için milletçe dua ediyoruz. Hain saldırı da şehit düşen askerlerimizin kanları yerde kalmamalı, onların akan kanlarının hesabı sorulmalı, yüreği acılı anaların gözyaşlarının hesabı sorulmalı… Milletimizi acıya boğan bu hain saldırıyı gerçekleştirilen rejim güçleri ve elbetteki onları destekleyen Rusya bu hain saldırının hesabını vermelidir.

Nice badireler atlatmış, nice düşman saldırılarını püskürterek bu toprakları kendimize vatan yapmışız! Emperyalizmin, devletimize, milletimize ve ekonomimize yaptığı saldırılara karşı milletçe dik durmuş ve üstesinden gelmişiz. Üç beş çapulcunun sınırlarımızdan saldırarak milletimize korku ve panik havası estirmesine, askerimize, polisimize ve halkımıza saldırarak yıldırmasına ve korku salmasına göz yumamayız. Onlara hak ettikleri şekilde en ağır kayıpları verdirerek milletimizin çektiği acının, akıttığı gözyaşının misliyle hesabını sormalıyız. Bir ölür bin diriliriz! Zira bizler millet olarak ölümü şehadet kabul ederiz. Topraklarımızı, bayrağımızı, dinimizi korumak adına ölüm her bir ferdimiz için şereftir. Allah’ın rızasına nail olmak için ölümü dünden kabullenmiş bir milletiz. Cenabı Allah Kur’an-ı Kerim’de buyuruyor ki; “Allah yolunda öldürülenler için "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” Milletimiz için ölüm sıradan bir şey değil, bu nedenle düşman kurşunuyla ölen kardeşlerimizin yok olduklarını düşünmeyin. Onlar doğru yolda ölenlerdir! Bu nedenle vatanımız için ölmeye hazırız. Devletimiz de, Kurtuluş Savaşında, Çanakkale Savaşında ve tarihin derinliklerinden bugüne iz bırakmış nice kahramanlıklarımızın destanlaştığı savaşlardan ilham alarak Suriye bataklığını kurutup mazlumlara huzur içinde yaşayacakları bir toprak bırakmalı, sınırlarımızın güvenliğini sağlamalıdır. Zaten devlet bunun için vardır.

Rusya ile tarihi ilişkilerimiz bulunmasına, günümüzde de ticari ilişkilerimizin ileri boyutlara taşınmasına rağmen yaptığı kalleşliği bu millet unutmayacaktır. ABD’nin ikiyüzlü politikasına karşı da dikkatli olunmalıdır. Dış politika da duygularla değil, akıl ve mantıkla ve devletimizin uluslararası arenada çıkarları doğrultusunda hareket edilmelidir. Bu itibarla Bahar Kalkanı Harekâtı’nın başlatılması emperyalizmin hain planlarını alt üst edecek bir harekâttır. Bu harekâtın başarıyla sonuçlanması ABD’nin ve Rusya’nın Ortadoğu’daki geleceğe yönelik planlarının başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olacaktır. Türkiye Ortadoğu bataklığında soğukkanlı hareket etmeli, plan ve programını iyi yapmalı ve sürdürmelidir. Suriye rejiminin İDLİP’te masum insanlara yönelik katliamlarına son vermesi için bu harekât başarılı olmak zorundadır. Aynı zaman da ülkemize yönelik terör saldırılarını ve göçün önlenmesi bakımından da başarılı olmak zorundayız. Bu gerekçelerle devletimizin almış olduğu bu kararı destekliyoruz ve yanındayız, bunun için de milletçe dua ediyoruz. Allah, Ordumuzu muzaffer eylesin. Allah, askerimizi hain kurşunlardan korusun.”

03 Mart 2020 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?