Olmazsa olmazımız: Diyanet

Diyanet Birlik-Sen Genel Başkanı Kenan AK, Diyanet İşleri Başkanlığının 96. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

03 Mart 1924 tarihinde kurulan Diyanet İşleri Başkanlığımızın 96.kuruluş yıl dönümünü kutluyoruz. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz Diyanet İşleri Başkanlığımız görev ve sunduğu hizmet açısından Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamada önemli görevler üslenen Türk Milletinin göz bebeği bir kurumdur.

Diyanet Birlik Sen Olarak Başkanlığımız tarafından sunulan din hizmetlerine katkı sağlamak ve destek vermek öncelikle Diyanet mensupları olarak inancımızın bize yüklediği bir görevdir. 140 bine yakın Din Hizmeti çalışanıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Türk milletinin gönlünde saygıdeğer bir konuma sahiptir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Yöneticileri ile Diyanet Çalışanları arasında din hizmetinin daha verimli olması için sevgi ve saygıya dayalı samimi ilişkiler olması Sendika olarak en büyük beklentimizdir.

Türkiyede tek bir Dini Otorite vardır oda Milletimizin gönlünde nadide bir yer edinen saygın Devlet Kurumu Diyanet İşleri Başkanlığımızdır. Bu sebeple Diyanet İşleri Başkanlığı üstlendiği görev tanımına uygun olarak Liyakatin esas alındığı Hak edenin hakkının zayi edilmediği olumsuzlukların ve kargaşaların yaşanmadığı Hizmet kolunda bulunan Sendikalar arasında tarafsızlığını koruyan bir anlayışın hâkim olduğu örnek bir kurum olmalıdır.

Diyanet İşleri Başkanlığımız çalışan personelin taleplerini dikkate alarak onlara değer vermeli ve ilgi gösterilmelidir. Din Görevlilerine Sevgi saygı merhamet ölçüleri içerisinde onurları incitilmeden küçük düşürülmeden aşağılanmadan dışlanmadan ötekileştirilmeden Din Hizmetinin daha iyi ve verimli nasıl yapılacağı anlatılmalı samimi yaklaşımlarla din hizmetine yakışır bir yaklaşım ve rehberlik gösterilmelidir. Büyük milletimizin sevgi ve saygısına mazhar olmuş Diyanet İşleri Başkanlığımızın bugünlere ulaşmasında emeği geçen başta kurucu Diyanet İşleri Başkanımız Rıfat BÖREKÇİ hocamız olmak üzere tüm Diyanet İşleri Başkanlarımızı Başkanlığımızın her kademesinde görev yapmış hizmeti geçmiş değerli büyüklerimizi şükran ve minnetle yad ediyoruz.

Ahirete irtihal eden başta Diyanet İşleri Başkanlarımız olmak üzere bütün hocalarımızı ve tüm Teşkilat mensuplarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu itibarla Başkanlığımızın 96. Kuruluş yıl dönümünü başta Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali ERBAŞ hocamızın şahsında ve tüm görevlilerimiz nezdinde kutluyor saygılarımızı sunuyoruz.

Kenan AK
Diyanet Birlik Sen Genel Başkanı

03 Mart 2020 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?