İbrahim Hamarat kimdir?

Artvin Şavşat İlçe Müftüsü iken Kırklareli Vize İlçe Müftüsü olarak atanan İbrahim Hamarat kimdir, aslen nerelidir, nerelerde ve hangi unvanlarda görev yapmıştır? Vize Müftüsü Hamarat'ı yakından tanıyalım.

Kırklareli Vize İlçe Müftüsü olarak atanan İbrahim HAMARAT'ı yakından tanıyalım. Aslen nerelidir, nerelerde ve hangi unvanlarda görev yapmıştır?

İbrahim HAMARAT kimdir? 

Eylül 1978 yılında Ordu İli Ünye İlçesi Yenikent Beldesinde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, hıfzını Samsun/ Terme Ahmetbey Köyü Kur’an Kursu’nda (1993) tamamladı. Aynı ilçede başladığı İmam-Hatip orta kısmını Kırıkkale’de (1996), lise kısmını ise İzmit İmam-Hatip lisesinde (1999)tamamladı.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu ve aynı fakültede 2007 yılında İslam Hukuku Anabilim Dalında “Çağdaş İslam Âlimi Muhammed Hamidullah’ın Hayatı ve Fıkha Dair Görüşleri ” isimli teziyle Yüksek Lisansını tamamladı.

Konya Selçuk Dini yüksek İhtisas Merkezinden (2006-2009)'da mezun oldu. Lisans yıllarında okul dışında Konya’da bir grup ilim gönüllüsü hocalarının himayesinde olan “Abdullah ibni Mes’ud Fıkıh Enstitüsü”nde Arapça, Hadis, Tefsir ve Fıkıh dersleri aldı. Ayrıca fakültede öğrenci temsilciliği, öğrenci kulübü ve öğrenci dergisi editörlüğü vb. sosyal ve kültürel faaliyetlerde aktif rol aldı.

Memuriyete Kastamonu ili Devrekâni ilçesi Pınarözü Köyünde İmam-Hatip olarak başladı (2004). Daha sonra sırasıyla; Konya/Selçuklu Zembilli Ali Efendi Camii İmam-Hatip (2006),Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Kursiyer (2006-2009), Konya/Çumra İmam-Hatip (2009), İstanbul/Maltepe Müezzin-Kayyim (2010), İstanbul/Silivri Cezaevi Vaizi (2014), İstanbul/Maltepe Cezaevi Vaizi (2014-2017) olarak görev yaptı.

Yaklaşık yüz beş ülkeden hükümlü ve tutuklunun bulunduğu bu ceza evinde görev arkadaşlarıyla birlikte, çoğunluğu latin Amerika ülkelerinden olan, 53 mahkûmun ihtida etmesine rehberlik/şahitlik etti. Ayrıca İstanbul’da görev yaptığı süre içerisinde gönüllü din görevlisi arkadaşlarıyla birlikte Küçükyalı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası’nın din ve değerler eğitimiyle de yakından ilgilendi, grup sorumluluğu ve koordinatörlük vazifeleri üstlendi.

2017 yılında ilçe müftüsü olarak Yusufeli’ne atandı. 02.09.2019 tarihi itibariyle Şavşat İlçe Müftüsü olarak göreve başlayan İbrahim Hamarat, Kırklareli Vize İlçe Müftüsü olarak atandı. Yayıma hazır bir şiir çalışması bulunan İbrahim Hamarat evli ve iki çocuk babasıdır.

19 Şubat 2020 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?