Siyasetçiler sendikalardan ellerini çekmelidir!

Amacımız cennet vatanımızda sendikacılığın ahlakını ve kültürünü inşa etmek ve biz sendikacılara ümit bağlayan kamu çalışanlarının beklentilerinin boşa çıkartmamaktır.

Gelişmiş ve gelişmeye hazır ülkelerde siyasi otoritelerin asıl hedefi başta milli savunma olmak üzere ekonomik  hukuk sosyal eğitim sağlık  vb alanlarda ülkesinin refahını temin etmek bilimsel çalışmalarla ülkesini dünyaya entegre etmek ve halkını her alanda müreffeh seviyeye ulaştırıp toplumsal kutuplaşmaya ve ayrışmaya sebebiyet vermeden huzur ve barış içerisinde yaşamalarını sağlayarak egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu sözde değil özde benimsemektir.

Sivil toplum kuruluşlarının dolayısıyla sendikacıların ve sendikaların asli görevi ise hem üyelerinin hem kurumların hem de birlikte yaşadıkları toplumun âli menfaatine yönelik AR-GE çalışması yaparak sorumluluklarını yerine getirmektir.

Ancak ülkemizde siyasetçilerle sendikacıların yukarıda izahına çalışılan amaçlardan fersah fersah uzak olduklarını üzülerek söylemek durumundayız. Filhakika siyasetçiler ne yazık ki uhdesinde olan sendikalar aracılığıyla çalışanların kontrol altında tutulması sadedinde değerlendirdiklerinden ve iktidarın kontrolü altında bulunan sendikalara üye olanların ise bunu bir ayrıcalık olarak gördüklerinden dolayı ülkemizde henüz sendikal oluşumların ahlakı ve kültürü tesis edilememiştir. Sanki sendika üyesi olmakla siyasi desteğinin yüzde yüz anlaşılıyormuşçasına yanlış algı ve düşünce içerisinde olan siyasetçilerimiz sadece uhdesinde bulundurdukları sendikacıları ve sendikaları muhatap alıp diğerlerini görmezden gelmeleri bilakis kendilerinin zararına olmuştur ve olmaktadır. Bu manadan olmak üzere bazı milletvekillerinin belediye başkanlarının kurum yöneticilerinin ve daire içi çalışan personellerin tarafgirlik yapmaları bazen de mobbing uygulamaları çalışanlar arasında ayrıştırmalara gitmeleri inkâr edilemeyecek kadar vareste olan ve inkârı mümkün olmayan gerçeklerdir.

Aslında siyasetçilerimizin daha çok düşünmesi ve hassas olmaları gerektiğine inandığımız için desteklerini esirgemedikleri güya sivil toplumcuların ve sendikacıların ilerleyen zaman dilimlerinde sağına soluna zarar veren birer ejderha olabileceklerini hiçbir zaman gözlerinden ırak etmemeleri gerekirdi. Gelinen nokta itibariyle birlikte ve bir arada yaşama kültürünü derinden etkileyen huzursuzlukların yaşanması bizlerde Siyasetçiler Sendikalar üzerinde mutlaka ellerini çekmeli görüşünü hâkim kılmıştır.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak Vatan Millet Bayrak ve Devletimize bağlılığımız aidiyetimiz asla ve kata tartışılamayacak kadar zirve noktasındadır. Sendikacılığı yapmaktaki gayemiz üyelerimizin kurumlarımızın ve içerisinde yaşadığımız necip Milletimizin âli menfaati doğrultusundadır. Bundan dolayıdır ki kuruluşumuzdan günümüze kadar adeta mermerleri tırnaklarımızla kazıyarak sendikacılık yaptık ve yapmaya da devam etmekteyiz. Hiçbir siyasi partinin grup ve cemaat yapılanmasının gölgesinde sendikacılık yapmadık. Birileri tarafından kurdurulan sendikalar olmadığımız için düşüncemiz hür konuşmalarımız hür ve anlayışlarımız da aynı derecede hür olagelmiştir.

Elhasıl amacımız cennet vatanımızda sendikacılığın ahlakını ve kültürünü inşa etmek ve biz sendikacılara ümit bağlayan kamu çalışanlarının beklentilerinin boşa çıkartmamaktır.

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

12 Şub 2020 - 23:57 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?