Müftü Oral'dan Mevlid-i Nebi mesajı

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral Mevlit Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral Mevlit Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı.

İl Müftüsü Oral mesajında şunlara yer verdi

Sevgili Peygamberimizin doğum günü olan Rebiul-evvel ayının on ikinci gecesi bu yıl 8 Kasım Cuma gününe denk gelmektedir. Bu geceyi içine alan hafta Mevlid-i Nebi Haftası olarak kutlanacaktır. Giresun İlimizde de bu hafta boyunca birçok etkinlik gerçekleştirilecektir. Ekteki etkinliklere din kardeşlerimizin imkanları ölçüsünde katılımlarını bekliyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl Mevlid-i Nebi Haftasının temasını Peygamberimiz ve Aile olarak belirlemiştir.

SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZ İDEAL BİR EŞ MÜŞFİK BİR BABAYDI

Sevgili Peygamberimiz aile fertlerine samimi ve içten davranan değer verdiğini hissettiren sevinçleriyle sevinen üzüntüleriyle üzülen bir aile reisiydi. Ailesiyle ilişkilerinde sevgi saygı ve nezakete dayalı sıcak bir üslubu benimsemişti. Nitekim Allah Resulü Sizin en hayırlınız ailesine karşı en iyi olanınızdır. Ben de aileme karşı en iyi olanınızım.. buyurarak müminlere aile hayatında huzuru bulacakları yolu göstermekteydi.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlit Kandilinizi tebrik eder Mevlidi Nebinin Sevgili Peygamberimizi daha yakından tanımaya anlamaya vesile olmasını Yüce Allahtan niyaz ederim.

07 Kasım 2019 Giresun- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?