Peygamberimiz ve Aile

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ Mevlidi Nebi Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Genel başkan ÇOPURSUZ'un mesajı

PEYGAMBERİMİZ VE AİLE

Hz.Muhammed Mustafa S.A.Vnın doğum yıl dönümü münasebetiyle her yıl düzenlenen ve Mevlidi Nebi adı altında kutlanan hafta içerisinde bulunuyoruz. M.20 NİSAN 571de dünyaya teşrif eden Hz. Peygamber efendimizin çocukluğundan peygamberlikle görevlendirildiği âna peygamberlik safahatından vefatına kadar hayatının tüm kesitlerinin toplumun her kesimine anlatıldığı mezkûr haftanın Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen bu yılki teması  Peygamberimiz ve Aile. Evvela çok önem arz eden bu temayı belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığına şükranlarımızı sunuyoruz. Zira her geçen gün dejenerasyona uğrayan aile mefhumu millet olarak en hassas kurumumuz olmasına rağmen ne yazık ki en çok ihmal edilen ve yitirilen değer olmuştur.

Ancak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tasarlanan ve tüm yayın organlarında gözler önüne serilen videolara bakıldığında maalesef hayatımıza ve ailemize bakış açılarımızın Hz. Peygamber Efendimizin yaşadığı ve tavsiye ettiği hayat anlayışından ne kadar da uzak olduğumuzu gördük. Birbirinden kopuk yaşayan aile fertleri sıcacık yuvanın kadrini ve kıymetini bilmez oldu. Köroğlunun da dediği gibi Tüfenk çıktı mertlik bozuldu. Hayatımızı kolaylaştırmak adına icat edilen tüm elektronik aletlerin kazandırdığı bir ise kaybettirdiği dokuz olmuştur. Gün içerisinde birbirini göremeyen aile fertleri akşam evlerine geldiklerinde bedenen aynı ortamı paylaşmaktalar fakat ruhen ayrı ayrı mekânlarda gezinmekte ve kimin ne yaptığını kimlerle arkadaşlık-dostluk yaptıklarını kimin hangi kulda koştuğunu aile bireylerinin sevinçlerinin ve üzüntülerinin paylaşılmadığı bir hayat anlayışı inşa edilmiş durumda. Adeta akıllı telefonlar aile fertlerinin tamamının akıllarını ellerinden alarak duyguları köreltmiştir.

Diğer taraftan Kör düğüm gibi ifadelerini kullanıp Hz.Aişe r.anhye olan sevgisini dile getiren Hz.Peygamber Efendimizin zevcelerine bakış açısı da hayatımızda yer etmemiş en ufak bir tartışma ile karı-koca biribirinden ayrılır duruma gelmiştir. Nitekim oran olarak buraya yazmak itemiyorum lakin ülkemizde boşanma oranları korkunç düzeye gelmiş durumdadır. Kanundan almış oldukları güçle eşlerin bir birlerini evlerinden uzaklaştırmalar dışarıdan yapılan müdahaleler ekonomik yetersizliklerin bahane edilmesi aile içi iletişimsizlik ve sonuç olarak Allah Telanın en çok nefret ettiği helallerden birisi olan boşanmanın vuku bulması Nereye kadar gidecek çarpıklıklar ailenin parçalanmasına yol açan sebepler ve keşmekeşlikler

O halde Mevlidi Nebi haftasının sadece yaldızlı sözlerle değil hayatımıza yansıtılması noktasında da sindire sindire dimağlarımıza yerleştirmemiz temennisiyle..

07 Kasım 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?