Peygamberimiz ve Türk aile yapısı

Diyanet İşleri Başkanlığı toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyete vesile olmak amacıyla 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasını Peygamberimiz ve Aile olarak belirlemiştir.

PEYGAMBERİMİZ VE TÜRK AİLE YAPISI

Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafa s.a.sin dünyayı şereflendirdiği Mevlid-i Nebi'nin yıl dönümünü  8 Kasım 2019 Cuma gününü Cumartesiye bağlayan gece idrak edeceğiz.

İnsanlığa rahmet ve hidayet vesilesi olan Peygamberimize ümmet olma bahtiyarlığını lütfeden Rabbimize hamdü senalar âline ve ashabına salât ve selâm olsun.

Diyanet İşleri Başkanlığı toplumsal bir duyarlılık ve hassasiyete vesile olmak amacıyla 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasını Peygamberimiz ve Aile olarak belirlemiştir.

Yüce Rabbimizin en güzel nimetlerinden olan aile insanoğluna huzur ve sükûnet veren çocuklar ve temiz rızıklarla güzelleşen kutsal bir birlikteliktir.

Aile Rabbimizin yeryüzündeki ayetlerinden biri olup onun rahmeti ile sevgi saygı şefkat ve muhabbete erişen sağlam temellere dayandırılması gereken Toplumun en önemli kurumudur.

Aile bütünlüğünün korunması Vatanın  korunması kadar önemlidir.

Ancak son yıllarda Toplumun temel taşı olarak kabul ettiğimiz aile müessesi günden güne irtifa kaybetmektedir.

Yaşlılar ve çocuklar terk edilmekte Boşanmalar çoğalmaktaaile bireyleri sanal âlemin etkisi altında kalarak toplumsal çürüme günden güne artmaktadır.

Batılı ülkeler kendi kültür ve yaşayış biçimlerini Müslüman toplumlara aşılamaya özellikle televizyon dizileri üzerinden aileyi hedef alarak gayri meşru yaşamı özendirerek aileyi yok etmeye çalışıyor.

Özellikle Ülkemizde aileyi hedef alan  aileyi yok etmeye yönelik ahlak dışı dizilerlerin  televizyonlarda  müslüman Türkün inancına töresine uygun olmayan yayınların  gösterimesi be toplum tarafından bu ahlaksız programların reyting rekorları kırması toplumun temel taşı olan  ailenin içine  konulan dinamitin  nasıl infilak ettiğinin göstergesi olsa gerek. Müslüman Türk aile yapısı korunmalı Koruma altına alınmalıdır.

Diyanet Birlik Sen olarak AB uyum süreci temelinde imzalanmış özellikle Türk  insanına Türk toplumuna ve Türk kültürüne aykırı ve fıtrata aykırı başta  toplumsal cinsiyet eşitliği olmak üzere Aileyi yıkan bütün yasalar ve sözleşmeler acilen feshedilmelidir. İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı kanun iptal edilmelidir.

Yoksa Müslüman Türk aile yapısı hızla parçalanmaya doğru yol akmaktadır.

Bugün Müslümanlara düşen görev Hz. Peygamberi tanımak anlamak hayatı Onunla anlamlandırmaktır.

Müslümanlar hayatlarını Hz Peygamberin hayat modeline güçleri yettiğince benzetmeye çalışmalıdırlar.

Bu da Onun yaşadığı insanî ve İslamî hayatı tanımayı gerektirir.

Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid-i Nebi Haftanızı tebrik ediyor haftanın Milletimize ve âlem-i İslama hayır ve bereketler getirmesini Yüce Mevlâdan niyaz ediyoruz.06.11.2019

DİYANET BİRLİK SEN
GENEL MERKEZİ

07 Kasım 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.




Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?