Din görevlileri yemekte bir araya geldiler

Camiler ve Din görevlileri haftası nedeniyle Diyanet-Sen Mersin Şubesi üyeleri ve aileleriyle birlik de Yenişehir / Mersin Hizmet içi Enstitüsü salonunda öğle yemeğinde bir araya geldiler.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Camiler ve Din görevlileri haftası nedeniyle Diyanet-Sen Mersin Şubesi üyeleri ve aileleriyle birlik de Yenişehir / Mersin Hizmet içi Enstitüsü salonunda öğle yemeğinde bir araya geldiler.

Programa Mezitli ilçe Müftüsü Süleyman ŞAHİN Mersin metropol ilçelerinden Yenişehir,Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde görev yapan çok sayıda İmam hatip Müezzin Kayyım ,Kuran kursu öğreticileri aileleriyle birlikte katıldılar .

Müftü "Şahin" yaptığı konuşmasında ."Sizler toplumun manevi sigortaları huzurun Mimarlarısınız.

Sizler mesai mefhumu gözetmeden çalışan örnek şahsiyetlersiniz Sizler Allah'ın beytlerinin anahtarlarını teslim ettiği en güvenilir kullarsınız .Sizler Mihrap Minber Kürsi ve Mahfilin sahibi Hz Muhammed'in (SAS) emanetini taşıyorsunuz.En yüce makama sizler sahipsiniz bu duyguyla Haftanızı yürekten tebrik ediyorum.

Diyanet Sen İl Başkan'ı ve yönetim kurullarına teşekkür ediyorum. Rabb'im yar ve yardımcınız olsun." dedi

Şube başkanı Ahmet GÖRGÜLÜ de yaptığı konuşmada :Din görevlilerinin manevi mesuliyeti ağır bir görev yapıyoruz.Sorumluluğumuz büyük .Sorunlarımız var Sendikalarımız sivil toplum örgütleri olarak sizden aldıkları güçle zaman içerisinde bu sıkıntıları bir bir çözüme kavuşturulacaktır.

Camilerin ziyneti ve süsü, çinileri, avizeleri, halıları, mermerleri değil, insanları hak hakikat yoluna davet eden Din gönüllüleri Din görevlileridir.

Aziz vatanımız güzel Türkiye’mizin en ücra yerlerinde zor şartlarda fedakârca hizmet sunan Din görevlilerimizdir.

Din hizmetinin omurgası din görevlileridir.Bu buluşmamız hem bizlerin hem ailelerimizin hem çocuklarımızın kaynaşmasına bir vesiledir.zaten bizler bir ailenin mensuplarıyız ,diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Hafız Hakan KÖSE'nin okuduğu Kur'an-ı Kerimle başlayan program ,Nusratiye Camii imam hatibi Niyazi BAYRAK'ın duasıyla ve yemek ikramıyla program tamamlandı.

07 Ekim 2019 Mersin- Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?