Din görevlilieri camilerin süsüdür

Diyanet Birlik-Sen Genel Başkanı Kenan AK, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanmakta olan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ

Asli görevleri toplumu dini konuda aydınlatma olan ve bu görevini en güzel şekilde yapmaya çalışan,

Gözden ırak samimi hizmeti ile millet ve devlet arasında gönül köprüsü kuran,

İnsanlarımıza doğumundan ölümüne kadar şikâyet etmeden hizmet veren,

Görev yerlerinde yaşayan insanların her derdiyle kendi derdiymiş gibi ilgilenen,

Toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında önderliği ile sosyal hayata katkı sağlayan,

Mesai mefhumu gözetmeden 7/24 saat görev yapan, Din görevlilerimiz, Diyanet Çalışanları; Öncelikle Camiler ve Din Görevlileri Haftamız kutlu olsun.

Unutulmamalıdır ki Camiler din görevlisiyle hayat bulur.Din Görevlisi ile cemaat bulur.Camilerin ziyneti ve süsü, çinileri, avizeleri, halıları, mermerleri değil, insanları hak hakikat yoluna davet eden Din gönüllüleri ve Din görevlileridir.

Din Görevlilerimizin misyonları, toplumun birliği ve beraberliği için çaba göstermek, irşat dilini kullanarak bütünleştirici olan bu hizmeti her türlü olumsuzluğa rağmen seve seve yerine getirmektedir.

Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak Camiler ve Din Görevlileri haftasında
Din Görevlilerinin çalışma şartları ortaya konmalı, değerlendirilmeli, tartışılmalı ve sorunlarına çözüm aranmalıdır.

Din görevlisinin daha verimli, daha huzurlu görev yapması için Başkanlığımız uygulamada sıkıntı çıkaran yönetmeliklerde Diyanet çalışanlarını rahatlatıcı bir düzenlemeye gitmelidir.

Diyanet idarecileri özellikle müftülerimiz Caminin içinde avizeye çiniye verdiği önemi Din görevlisine vermelidir.

Din Görevlisinin moral ve motivasyonunu artırmaya yönelik zaman kaybetmeden adımlar atılmalıdır.

Din Görevlisine yapılan idari ve siyasi ve sendikal baskılar bu haftada mutlaka konuşulmalıdır.

Camiler para toplama merkezi olmaktan Din görevlileri de para toplama memuru olmaktan kurtarılmalı, toplanılan paralar da israfa ve harama bulaşmadan kullanılmalıdır.

Din Görevlileri özellikle bayan Kuran Kursu hocaları muhtarlar ve camii dernek başkanlarının karşısında korunmalı ve onların baskısından kurtarılmalıdır.

En ücra köylerde görev yapan Din görevlisinin lojman problemi mutlaka çözülmelidir.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 4/B Sözleşmeli olarak istihdam edilen 30 bine yakın Sözleşmeli personelin mağduriyeti giderilmeli ve bu hocalarımız kadroya geçirilmelidir.

Geçici Görev yapan Kuran Kursu Hocalarımızın Sürekli ertelenen özlük ve mali hakları bir an önce düzeltilmelidir

Bu problemlerim çözümüne ve olumlu yönde gerçekleşmesine samimiyetimizle katkı sağlamak ve sorumluluğumuzun gereğini yapmak için Başkanlığımızın yanında olacağız.

Bu haftanın Din görevlilerimizin ve Diyanet Çalışanlarının emeklerinin, hizmetlerinin, başarılarının, çektikleri sıkıntıların konuşulduğu bir Camiler ve Din Görevlileri haftası olması dileğimle din görevlisi Kuran Kursu hocalarıma ve Diyanet camiasına selam ve saygılar sunuyorum.

KENAN AK
DİYANET BİRLİK SEN
GENEL BAŞKANI

01 Ekim 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?