Müftü YAY'dan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" mesajı

Sakarya İli Serdivan İlçe Müftüsü Ömer YAY, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanmakta olan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Sakarya İli Serdivan İlçe Müftüsü Ömer YAY, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanmakta olan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Müftü Ömer YAY'ın mesajı;

Doğumdan ölüme, hayatımızın her anında, her zaman yanımızda olan "Birileri var". O birileri; doğduğumuzda kulağımıza ezanı okuyan, nikahımızda, hastalandığımızda, dertlendiğimizde dua eden, neşemizde ve üzüntümüzde yanımızda olan, bize Kur'an-ı Kerim'i öğreten ve anlatan, Mihrapta bize imamlık yapan, kürsülerden dinimizi öğreten, son görevimizi yaparak cenazemizle ilgilenen ve tüm dualarında mü'min ve mü'mine geçmişlerimize fatiha okuyan okutturan, ömrünü Cami ve cami dışında din hizmetine adayan, emekli olduktan sonra bile hoca olan, "Din Gönüllülerimiz" iyiki varsınız.

Sizler, her türlü şartta ve zeminde, çok sıkıntılı zaman ve durumda, tam anlaşılamasanız da, çeşitli sıkıntılarla baş başa kalsanız da, mezra, köy, kasaba, şehir demeden, devlet ve millet için çalışır, din hizmeti sunarsınız. Sizlere teşekkür ediyorum.

Bizlerin her zaman ve zeminde arkasında olan, Camilerimizin ve Kuran Kurslarımızın yapımı, onarımı, inşası, iaşesi vb. hizmetlerinde Allah rızası için destek veren cematimiz, halkımız, sizlere minnetarız. Allah cc. sizlerden de razı olsun.

Bu vesile ile, kendini bu kutsal mesleğe ve hizmete adayan gönüldaşlarımızdan, çalışanlara başarı ve sağlık, emeklilere sağlık ve huzur, Dar-ı Bekaya göçenlere ise Cebab-ı Hakk'tan rahmet diliyorum. Bizleri yetiştiren hocalarımızın ellerinizden öpüyorum.

Camiler ve Din Görevlileri Haftamız hayırlara ve hayırlı hizmetlere vesile olsun.

Ömer YAY
Serdivan İlçe Müftüsü

30 Eylül 2019 Sakarya/ Serdivan- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?