4-6 Yaş Kur'an Kursları eğitime başladı

Diyanet'in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artıyor. Giresun’da 8 kursta 370 öğrenci bulunuyor.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Okul öncesi 4-6 yaş grubu Kur’an kursları eğitime başladı.

Diyanet'in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarına ilgi her geçen gün artıyor. Giresun’da 8 kursta 370 öğrenci bulunuyor. Kurslarda çocukların yaşları gereği ihtiyaç duydukları gelişim süreçlerine katkıda bulunmak ve çocuklara değerler eğitimi vermek hedefleniyor.

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Kur’an kurslarına erken yaşta başlayan öğrencilerin milli ve manevi değerlerle buluştuğunu belirtti.

İl Müftüsü Muhittin Oral, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle Kur’an kurslarına ziyaretlerde bulundu.

Hem Kur’an hem değerler eğitimi

Yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını dileyen Müftü Oral, “Kur’an kursu öğreticilerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bizim bir kimliğimiz var, bu vatanın olmazsa olmaz değeri, ortak paydamız bayraktır, ezandır, Kur’an ve İslam’dır. Allah’ım birlik ve beraberlikten bizleri ve öğrencilerimizi mahrum etmesin.” dedi.

Kur’an Kursu ziyaretlerine Giresun İl Müftü Yardımcısı Yusuf Genç te katıldı.

Diyanet’e bağlı 4-6 Yaş Kur’an kursları Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitime yönelik oluşturduğu mevzuata ve yönetmeliğe uygun şekilde planlanıyor. Öğrencilerin derslikleri, oyun, istirahat, beslenme ve zaruri ihtiyaçlarını giderecekleri alanlar 4-6 yaş grubuna uygun şekilde oluşturuluyor.

Kur’an kursu öğreticileri gerçekleştirilen hizmet içi eğitimlerde alan bilgilerine ek olarak gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi konularda bilgi sahibi oluyor.

30 Eylül 2019 Giresun- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?