Din Bir Sen'den Diyarbakırlı annelere destek

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, "Din Bir Sen olarak Diyarbakırlı annelerimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna önemle duyuyoruz" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Demokrasi, insan hakları, Kürtlere özgürlük, Bağımsız Kürt Devleti gibi kulağa hoş gelen sloganların arkasına saklanarak sözde ulvi amaçlar uğruna çalıştığı izlenimi veren lakin İsrail’in vaat edilmiş topraklar özlemine destek çıkan terör örgütü ve destekçisi devletleri kurdukları ihanet ve kumpas şebekeleri nedeniyle kınıyoruz.

Ardında var olan karanlık güçlerin her tür tehdidine rağmen evladını bu karanlık odaklardan alma adına oturma eylemine başlayan Hacire ana ve ona destek veren tüm annelerin kalben ve dualarımızla yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.

Boş bir ideal uğruna kendilerine emanet edilen çocukları bir şekilde ikna edip dağa kaçıran ve ailesinden, akrabasından, akranlarından ve hayallerinden koparan terör şebekesi ve destekçisi siyasi partiyi girdikleri yanlış yoldan dönmeleri konusunda uyarıyoruz.

Son yıllarda dini argümanları kullanarak devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne karşı fesat girişiminde bulunan FETÖ dahil eli silahlı terör örgütü PKK gibi şer örgütlere karşı başlatılan askeri ve adli mücadele şeklini takdir etmekle birlikte etkili mücadelenin yapılmadığı kanısındayız.

Devletin güvenlik birimleri elbette kendilerine düşen vazifeyi yerine getirip güvenlikçi politikalarla terör örgütleriyle mücadele edecektir. Lakin terör örgütlerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlayan unsurlar konusunda YÖK, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın el ele vererek bir çalışma yapması zarureti ortadadır.

İlkokuldan üniversiteye kadar her kademede uygulanan eğitim müfredatı gençlerin terör örgütlerinin tuzağına düşmemeleri konusunda kendilerine yeterli bilgiler verememektedir. İmam Hatip Okullarında dini istismar eden yapılara ve terör örgütlerine katılımın olmaması bu okulların müfredatının devletin jeopolitik konumu gerçeğince yeterli olmamakla birlikte diğer okullarda uygulanan müfredata göre arzu edilen seviyede olduğunu göstermektedir. 

MERKEZİ HUTBE UYGULAMASINDAN VAZGEÇİLMELİ 

Aynı şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkezi hutbe sistemini esneterek din görevlilerinin veya müftülüklerin bölgesel sorunları gündeme almasına fırsat vermesi zarureti belirmiştir. Ankara’da hazırlanan hutbelerin her bölgenin farklı sorunları karşısında etkisiz ve hayatın gerçeklerinden kopuk olduğu artık görülmelidir.

Müftülüklerin, Kur’an Kurslarının ve camilerimizin Türkiye gerçeklerine daha duyarlı olması konusunda Diyanet’in acilen dünyanın yeni strateji ve bilgi teknolojileri karşısında toplumun geleceğine yönelik çalışma yapması ve bu çalışmaya göre personel istihdamına yönelmesi kaçınılmazdır.

Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti’nin her tür terör örgütü karşısındaki sınır içi ve sınır ötesi meşru müdafaa hakkını destekliyor, Diyarbakırlı annelerimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna önemle duyuyoruz.

Yusuf Özdemir
Din Bir Sen Sendikası
Genel Başkanı

26 Eylül 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?