Yetkili sendika sine-i millete dönmeli!

Tüme Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, "Yetkili Sendikalar ve Konfederasyonun alacağı en onurlu karar sine-i millete dönmek olacaktır" dedi.

YETKİLİ SENDİKALAR VE KONFEDERASYONUN ALACAĞI EN ONURLU KARAR SİNE-İ MİLLETE DÖNMEK OLACAKTIR.

Muhatap alınmadığınız yerde olmanızın bir anlamı yoktur. Sendikalarına üye kaydı yapmada kendilerini hükumetin sendikası olarak tanıtmalarından başka hiçbir geçer akçeleri olmayan sözde yetkili sendikacıların kamu çalışanlarının 2020 ila 2021 yıllarına yönelik beklentilerini de balon gibi söndürmüşlerdir. Doğalgaz mazot benzin LPG ve Elektriğe en az 30 zam  gıda sağlık Eğitim ve kira fiyatlarındaki fahiş artışların yapıldığı gerçeğinden bahisle  hükumetin kamu çalışanlarını muhatap dahi almayıp hakem heyetini de onama mercii olarak görevlendirmesi  yetkili olduklarını söyleyen sendikalar ve konfederasyonları tarafından gene pişkinlikle karşılandı ve kamuoyuna o şekilde açıklamaları oldu. Neymiş efendim toplu sözleşme masasında mutabakat sağladıkları kazanımları dahi dikkate alınmadan hakem heyetine gidilmiş ve hakem heyeti de hükumetten gelen oranları olduğu gibi onaylamış. Beyler neden beceriksizliğinizi itiraf edip bu işi yapamadığınızı kabul etmiyorsunuz

Yıllarca Sayın Cumhurbaşkanımızın adını kullanarak sendikacılık yaparak farklı söylemleriyle de kamu çalışanlarını etki altına aldılar.

Ancak bütün kamuoyu tarafından çok iyi bilinmelidir ki yetkili konumda olan sendikalar ve konfederasyon asla bu işi yapamamışlardır ve devletimizi yönetenler tarafından muhatap olarak görülmemişlerdir.

Durumun tüm kamu çalışanları tarafından dikkate alınmasını ve kendilerini temsil noktasında hayal kırıklığına uğratan sendikalardan tez zamanda çekilip siyasallaşmadan sadece sendikacılık yapan Tüm Memur-Sen Konfederasyonu çatısı altında bulunan DİVA-SEN Demokratik Sağlık-Sen Birlik Eğitim-Sen Merkez Büro-Sen BİL-SEN ve Tüm TOÇ-Sen şemsiyesi altında toplanmak suretiyle sendikacılığı doyasıya yaşamalarını salık veririz.

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

06 Eylül 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?