Diyanet, 600 şube müdürü alımı yapacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı, 550'si dini yüksek öğrenim, 50'si ise diğer lisans alanları mezunu olmak üzere toplamda 600 şube müdürü alımı yapacak.

Haber albümü için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü teşkilat içinde münhal bulunan tabloda verilen unvan, sınıf ve adedi belirtilen kadrolara görevde yükselme sınavıyla kurum içi naklen atama yapacağını duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü teşkilat içinde münhal bulunan tabloda verilen unvan, sınıf ve adedi belirtilen kadrolara görevde yükselme sınavıyla kurum içi naklen atama yapacağını duyurdu. Sınavın yazılı aşaması Anadolu Üniversitesince gerçekleştirilecektir. sınav sonucuna göre kurum içi naklen atama yapacaktır.

I- BAŞVURU ŞARTLARI A) GENEL ŞARTLAR

1. Halen Başkanlık teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca çalışıyor olmak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68 inci maddesinin (B) bendi kapsamındaki kadrolara atanabilmek için söz konusu bentte belirtilen hizmet süresine sahip olmak ve görevde yükselmeye tabi kadrolar için Başkanlıkta atanabileceği kadronun alt görevlerinin birinde (sözleşmeli, vekâleten ve geçici görevlendirme süreleri dâhil olmak üzere) çalışmış olmak,

3. Atanmalarında dini öğrenim şartı esas alınan unvanlar için Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

4. Başvuru yapılacak unvanda çalışıyor olmamak veya müktesebi bulunmamak.

* Adaylar, ilan edilen unvanlardan sadece birisi için sınava başvurabilecektir.

* İlgili mevzuat hükümleri gereği 18.04.1999 tarihinde görevde bulunan ve aynı tarih itibariyle iki yıllık yükseköğrenim mezunu olanlar dört yıllık yükseköğrenim mezunu kabul edileceklerdir.

* Aylıksız izinde bulunanlar dâhil olmak üzere, ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da bu sınavlara başvuruda bulunabilir.

B) ÖZEL ŞARTLAR

a) Şube Müdürü:

1. Öğrenim şartı;

* GRUP-I için en az dört yıllık dinî yükseköğrenim mezunu olmak,

* GRUP-II için en az dört yıllık yükseköğrenim mezunu olmak,

2. Müracaatların bitiş tarihi itibariyle Başkanlık teşkilatında memur veya aynı düzey görevler ile üst görevlerde en az 8 (sekiz) yıl çalışmış olmak,

* Adaylar GRUP-I veya GRUP-II’den sadece birine başvuru yapabileceklerdir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

30 Ağustos 2019 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?