Fransalı Sandrine Şarköy'de Müslüman oldu

Tekirdağ Şarköy'de yaşayan Fransız vatandaşı Sandrine Gülşen İhtida merasimi ile Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Tekirdağ Şarköy'de yaşayan Fransız vatandaşı Sandrine Gülşen İhtida merasimi ile Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman oldu.

Şarköy Müftülüğünde düzenlenen İhtida Merasimi Merkez Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Yusuf Dinçerin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şarköy İlçe Müftüsü Menderes Karapunar Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Yusuf Dinçer Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen ve şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehâdet getirerek müslüman olan Sandrine Gülşen Leyla adını aldı.

Şarköy Müftülüğüne müracaatta bulunarak kendi isteği ile Müslüman olmaya karar veren ve yapılan ihtida merasiminde İslam dinine geçen Leyla Gülşene İlçe Müftüsü Menderes Karapunar Allahın varlığı ve birliği İslâm dininin iman esasları ve ibadetler hakkında bilgiler verdi. İslâm dinini seçmekle kendisinin şu anda günahsız ve pırıl pırıl bir halde olduğunu söyledi.

İlçe Müftüsü Menderes Karapunar İslamı seçen ve Müslüman olan Leyla Gülşene hayırlı mutlu bir yaşam dileklerini iletirken merasim sonunda İhtida Belgesi Müslüman olma belgesini takdim etti.

26 Ağustos 2019 Tekirdağ/ Şarköy- Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?