Halkımız Diyanet Vakfı'na güveniyor

Türkiye Diyanet Vakfı'nın 2019 yılı Vekaletle kurban organizasyonunda 450 bin hisseyi geçtiğini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Halkımız, Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Vakfımıza güvendiğini ortaya koydu” açıklamasında bulundu.

Kurban Bayramının yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bir zaman dilimi olduğuna işaret eden Başkan Erbaş, şunları söyledi:

“Bu sene Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın beraberce yürüttüğü vekaletle kurban organizasyonunu yine bizleri çok memnun edecek bir düzeyde gerçekleştiğini ifade etmeliyim. Geçen seneyi de aşarak, geçen sene 430 bin hisse kurbana ulaşmıştık, bu sene 450 bini geçtik elhamdülillah. Geçen sene 17 milyon Müslümanın sofrasına bu kurban etinden ulaştırmıştık bu sene 20 milyon kadar Müslümanın sofrasına milletimizin bizlere emanet etmiş olduğu kurban hisselerini ulaştırmayı Cenab-ı Hakk bizlere nasip eyledi. Yurt içinde 72 il, 202 ilçenin 278 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 443 bölgesinde mazlum ve muhtaç kardeşlerimize halkımızın yardım elini ulaştırdık, bu üç gün boyunca da ulaştırmaya devam edeceğiz.”

Halkımız, Diyanet'e ve Diyanet Vakfı'na güveniyor

Başkan Erbaş, bu tablonun iki şeyi gösterdiğine dikkat çekerek, “Birincisi, aziz milletimizin büyüklüğünü ve cömertliğini açıkça ortaya koyuyor. Bu hem milletimizin daha iyi tanınmasına hem de devletimizin gücünün dünyanın çeşitli ülkelerinin insanları tarafından görülmesine ve gönüllü elçilerimiz olmasına vesile oluyor. Milletimiz nerede bir mağdur ve muhtaç varsa yardım elini uzatıyor, hatta kendi sıkıntıları olsa dahi başkalarına yardım etmekten vazgeçmiyor. Dolayısıyla bu bizim en büyük hasletlerimizden birisidir. Tarih boyunca hep mazlumun yanında yer alan milletimiz, bugün de Mazlumun mağdurun muhtacın yanında yer almaya devam ediyor. Uzak diyarlar bizim için yakın oluyor. İkincisi ise halkımız Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Vakfımıza ne kadar güvendiğini bu şekilde ortaya koydu” diye konuştu.

13 Ağustos 2019 - Diyanet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?