Din-Bir-Der'den Kurban Bayramı mesajı

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, Kurban bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

DİN GÖREVLİLERİ BİRLİĞİ DERNEĞİ

Kurban Allaha teslimiyetin itaat ve kurbiyetin sembolüdür. Rabbimizin biz inananlara rahmet olarak bahşettiği bu bayram gününün huzurunu sevincini tüm İslam alemi olarak yaşıyoruz.

Bugün birbirimizi hatırlamak kardeşliğimizi tazelemek başta anne ve babalarımızı akrabalarımızı komşularımızı ziyaret etmek ve dünyanın birçok yerinde zulüm gören kardeşlerimiz için dua etmek bizim asli görevlerimizdendir. Bizler Müslümanlar olarak bayramın neşesini hep beraber yaşayarak sevincini çoğaltmalıyız.

Özellikle bugün yaşlılarımızı unutmamalı yetimlerin mazlumların gariplerin gülen gözlerinde kendimizi görmeli yüreklerindeki bayramın neşesini de ilmek ilmek kalbimizde hissetmeliyiz. Hac görevi için vahyin şehri Mekkeye akın eden milyonlarca Müslüman kardeşimizin duasına ortak olmalı bizler de buradan Rabbimize dua ve niyaz da bulunmalıyız.

Bu vesileyle ülkemizdeki ve tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramını yürekten kutlar Rabbimizin rahmet ve mağfiretinin her daim üzerimizde olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim.

Genel Başkan
Muhittin H. YILDIRIM

11 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?