Diyanet Birlik-Sen Sendikası kuruldu

Türk Diyanet Vakıf-Sen ile yollarını ayıran Kenan AK, Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolunda hizmet verecek olan Diyanet Birlik-Sen sendikasını 25 kurucu üyeyle kurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk Diyanet Vakıf-Sen'de yıllardır Sendikal faaliyetin içinde bulunan başta İbrahim Batun, Kenan Ak, Orhan Kartal, İshak Yaman ve Mustafa Özdemir 25 kucuru üyeyle birlikte Diyanet ve Vakıf kolunda hizmet verecek olan Diyanet Birlik-Sen sendikasını kurdular. Sendikanın Kurucu Genel Başkanı olan Kenan AK, sitemize şu açıklamalarda bulundu;

Değerli Diyanet ve Vakıflar Çalışanları dost ve arkadaşlarımız. Şerefli varlık İnsanın kişiliğine inançlarına özünde taşıdığı onuruna özgürlüğüne emeği ve alın terine saygıyı vazgeçilmez ilke olarak kabul eden bir anlayışla ayrımcılık yapmamak dayanışma ve kardeşlik duygusuyla sevgi ve dostluklar oluşturmak üzere inanmış yüreklerden oluşan birliktelikle Diyanet ve Vakıflar hizmet kolunda Diyanet Birlik Sen Sendikasını 25 Kurucu üyeyle kurduk.

Sendikamızın Diyanet ve Vakıflar çalışanları için hayırlı olmasını başarılı ve etkin faaliyette bulunmak üzere mücadele edenlere gayret ve güç vermesini Cenabı Allahtan niyaz ederiz duasıyla Bismillah diyerek yola çıktık. Milli ve manevi değerlerimizden taviz vermeden sendikal faaliyetlerde yaşanan ve yaşatılan yanlışlardan ibret alarak çalışmanın toplum hayatındaki rolü ve değerlerini dikkate alarak idareden ve siyasetten bağımsız hür ve demokratik sendikal çalışma esaslarını benimsemiş insan haklarını korumayı ve geliştirmeyi vazgeçilmez ilke kabul eden bir anlayış doğrultusunda sendikal mücadele vermeyi amaç ve hedef edindik.

Yapacağımız faaliyet ve mücadelede farkındalık oluşturarak görev ve sorumluklarını bilen verdiği kamu hizmeti ve emeğinden dolayı saygı duyulan saygın bir üye topluluğu meydana getirmeyi amaç edindik. Sunulan kamu hizmetinin önemine inanan ona güç katan verimini geliştirmek için ve kamu görevlisinin beklenti ve taleplerine ulaşması için sorgulayan fikir ve emek üreten güven veren saygı duyulan ve saygın bir sendikal mücadelenin adı ve adresi olmayı amaç edindik. Kurumlara idarecilere kişilere ve sendikalara karşı değil haksızlığa yanlışlığa ve hukuksuzluğa karşı olacağız.

Siyasetin ve siyasetçinin haksız hukuksuz bir şekilde kuruma ve çalışanlarına müdahalesine ayırt etmeksizin karşı durarak çalışanın ve kurumun daima yanında olacağız. Sendikamız siyasetten tamamen bağımsız bir sendika olup hiç bir Konfederasyona da bağlı değildir. Sendikamız hiçbir siyasi partinin payandası piyonu olmayacağı gibi asla vesayet altında bir sendikacılık yapmayacaktır. Sendikamız haksızlık karşısında susmadan güce boyun eğmeden hür sendikacılık anlayışı içerisinde kalarak Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının ekonomik sosyal kültürel ve meslekî hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek amacıyla hak arama mücadelesi yapacaktır.

Sendikal faaliyetlerimizde bugüne kadar yasadığımız bürokratik ve sendikal tecrübe ve birikimlerimizle gayret cesaret ve duruşumuz farkındalığımız olacaktır. Sendikamız hak hukuk için sosyal ve siyasal çevrelerle diyalog ve irtibat içinde olacaktır. Sendika bir amaç değil Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının haklarına kavuşabilmesi için bir araç olacaktır.

Diyanet BİRLİK Sen Sendikası, Hakkın ve adaletin tesis edilmesi kayırmacılığa karşı liyakatin tercih edilmesi emeği ve alın terini en yüce değer kabul ederek torpil ve iltimasın yok edilmesi için mücadele eden bir Sendika olacaktır. Diyanet ve Vakıflar çalışanlarının işte bu benim Sendikam diyebileceği gönüllere dokunacak çaresiz kalanların uzattığı eli sımsıkı tutacak bir anlayışla sendikacılık yapacaktır. Doğru nereden ve kimden gelirse gelsin yanında olacak Yanlışta kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracak Daima Hakkı ve adaleti savunacağız. Devletimizin Vatanımızın Milletimizin ve Bayrağımızın varlıkları varlık sebebimiz varlıkları var olma güvencemiz olacak.

Diyanet Birlik Sen Sendikamız vatana millete ve bayrağa eşsiz sevgi ve emsalsiz sadakatin merkezi olacaktır. Biz gücümüzü sadece üyelerimizden ve ilkelerimizden alacağız. Üyemizin hür iradesine saygı duyarak şeffaf ve sorgulanabilen bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Üyelerimizi daha müreffeh bir yaşam standardına ulaştırmak ve günümüz teknolojisine uygun çalışma şartlarına kavuşturmak temel amacımız olacaktır. Haksızlığa ve itibar kaybına uğratılan üyelerimizin hukuki her zeminde hakkını ve itibarını alması için mücadele edeceğiz.

Diyanet Birlik Sen tevazu ve samimiyet demektir sevgi demektir birlik ve beraberlik demektir. Hiç bir Diyanet ve Vakıflar çalışanını ötekileştirmeden ve kırıp dökmeden hoşgörü ve kardeşlik içinde BİRLİK olmaya geliyoruz. Bütün samimiyetimizle gücünü sadece üyelerinden alan her zaman sahada ve dinamik olması gereken yerde ve doğru zamanda bütün vesayetlerin karşısında dimdik duracak güçlü birlik içinde ve Hakkı üstün tutan sendikacılık anlayışı ile BİRLİK olmak için geliyoruz...

Sendikal tecrübe ve inanmış kadrolarımızla güçlüyü haklı değil haklıyı güçlü kılmak için geliyoruz. Kısaca karalamadan kırmadan dökmeden sadece haksızlığa karşı tavır almak Diyanet ve Vakıflar çalışanının sesi olmak ve adam gibi sendikacılık yapmak için her zaman ve her mekanda çalışanların ve Din görevlilerin yanında olacağımızı hissettirmek üzere geliyoruz. Amasız.. Fakatsız.. Lakinsiz.. DİYANET BİRLİK SEN Sendikamız Diyanet ve Vakıflar Camiamıza hayırlı olsun. Saygılarımızla DİYANET BİRLİK SEN SENDİKASI GENEL MERKEZİ

10 Ağustos 2019 Ankara- Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Ahmet - Türk Diyanet Vakıf-Sen’i dolandırıp yeni mekanlara yelken açan bu zatlar acaba Diyanet ve vakıf camiasına hizmet mi edecek, yoksa ceplerine mi? Aslında cevap belli...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Ağustos 19:52
01

Adem - Maşaallah .herkez hizmet için yarışıyor.kaçıncı sendikamız hatırlayamıyorum.ha gayret her 10 kişiye bir sendika hedefine ulaşabilecekmiyiz?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Ağustos 22:38


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?