Bu bayram, birlik ve beraberliğimize vesile olsun

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, 11 Ağustos Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek olan Kurban Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, 11 Ağustos Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek olan Kurban Bayramı nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Kurban Bayramı’nın, milletimizin birlik, beraberlik ve dayanışma için umuda vesile olduğunu belirten Taşkın şunları söyledi:

“Kurban bizim için mutluluktur. Milletimizin aciz, yardıma muhtaç kimseler, yakındaki ve uzaktaki akrabalarını ziyaret ederek mutlu olduğu günlerden bir gündür. Kurban Bayramı, sevdiklerimizi yanımızda hissettiğimiz, yüzlerin güldüğü bir gündür.

Kurban Bayramı nedeniyle kesilecek olan mübarek kurbanlarımızdan sevap beklentilerimiz var. Kurban, kimsesiz ve yoksulları sevindirerek maneviyatımızın gıdasını temin edeceğimiz gibi, bizleri Allah ile buluşturacak bir ibadettir. Bu nedenle gönül kilitlerini kırmak gerekir. Küslük ve dargınlıklara son verip, Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi davranmak çok önemlidir. Bu bayramın özüne yakışır şekilde kutlanması gerekir. Bu bayram diğerlerinden farklıdır. Allah, rahmetiyle milletimizi sevindirecektir. Gönül kapıları açılacak, birlik ve beraberliğimiz vücut bulacaktır.

Kurban Bayramında Müslümanlar arasında kardeşlik oluşur. Sevgiler, gönüllerde birleşir. Yorgun kalpler şenlenir. Allah’ın izniyle sevgi tohumları ekilir. Dünyanın neresinde olursa olsun Müslüman Türkler için kalplerimiz bir olur ve sevgiyle çarpar. Bu mübarek günde kalbimiz onlar için hisseder, onlar için sevinir, onlar için üzülür.

Bu bayram da, bütün İslam âlemini kuşatan bir sevgi seliyle coşmayı diliyoruz. Barış ve huzurun İslam âlemine hâkim olduğu günlerin geri gelmesini Allah’tan temenni ediyoruz. Sevgiye, huzura, barışa merhaba diyoruz. İslam âlemini birlik, beraberlik, güzellik ve mutluluk kaplasın istiyoruz. Kurban Bayramının özüne yakışır bir şekilde coşku ve sevinçle kutlanmasını diliyoruz.

Dünyanın dört bir yanında akan Müslüman kanlarının sona ermesini, bu coğrafyada Müslümanların dostluk, sevgi, kardeşlik ülküsüyle birlik ve beraberlik içinde yeni bir yaşama kavuşmalarını diliyoruz. Bu coğrafyada yaşayan kardeşlerimizin sofralarında kıtlığın ve yokluğun sona ermesini diliyoruz. Soydaşlarımızın ve diğer Müslüman kardeşlerimizin acılarının, hüzünlerinin, yalnızlık duygularının sona ermesini diliyoruz.

Bu vesileyle Kurban Bayramının bütün Müslümanlara barış, huzur ve mutluluk getirmesini, ülkemizin ve yurt dışında yaşayan Müslüman kardeşlerimizin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum.”

10 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?