Beka sorunumuz aile yapımıza bağlıdır

Türkiye Aile Meclisi Güneydoğu Bölge Başkanlığı öncülüğünde meclisin paydaşları tarafından aile yapımızın korunması için dua edilip, aileyi yıkan yasalar kalksın pankartı eşliğinde Türkiye Aile Meclisi Güneydoğu Bölge Başkanı Eyüphan Kaya tarafından basın açıklaması yapıldı.

Basına ve kamuoyuna;

Malumunuz Anayasamızın 41.maddesine göre ailenin koruma kollaması devletin sorumluluğu altında olduğu ifade edilmektedir.

Her ne hikmetse son birkaç yıldır birçok açıdan aileye hücum edilip her geçen gün parçalanması için çalışan çaba gösteren bazı dernekler var üstelik gücünü de bazı yasalardan alıyorlar.

Biz de bu mübarek günde, bu mübarek mekanda, ailemizin huzur ve mutluluğu için dua edeceğiz.

YALVARIYORUZ ALLAH’IM

Allah’ım, ey kainatın sahibi Allah’ım, Ey rahman ve rahim olan Allah’ım

Aile birliğimizi, Aile içi muhabbetimizi artır, aile efradımız arasında ülfet payda eyle, Aile yapımızı insi ve cini şeytanların şerrinden koru Allah’ım!

Ailelerimize secde birliği, sohbet birliği, sofra birliği nasip eyle Allah’ım.

Anne babalarımız arasında, ebeveyn ve çocuklar arasında, kardeşler arasında sevgi, saygı ve muhabbeti arttır Allah’ım!

Ailelerimizi Feministlerin sinsi oyunlarından, Mor Çatıların hileli yaklaşımlarından, Aileyi yıkan yasaların şerrinden koru Allah’ım!

Evli kadınlarımıza evlerini sevmeyi nasip eyle, kadınlarımızı sokağın şeytani cazibesinden koru Allah’ım!

Bekar olan gençlerimize hayırlı bir evlilik nasip eyle Allah’ım.

AİLE DÜŞMANLARIMIZI KAHR EYLE

5.Harem-ı şerifimiz olan ulu cammizde huzur içinde secde ettik/ediyoruz bu secdelerin yüzü suyu hürmetine Aile yapımıza göz diken her kim varsa onları kahr u perişan eyle ALLAH’IM

Sevgili medya mensupları

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ 6284 NUMARALI YASANIN KALKMASINI İSTİYORUZ.

1 Ağustos günü İstanbul sözleşmesinin yürürlüğe girdiği gündür. Güya aileyi koruma yasası olarak hazırlanan bu sözleşme inanç ve kültürümüzün motiflerinden yoksun olduğu için her geçen gün aileyi daha da parçalamaktadır.

Hem dinimizin, hem evrensel yasaların ve hem de bizim kanunlarımızda, iddia eden iddiasını ispatlamalıyken, bu sözleşme ve 6284’te sadece polise bir telefon yetiyor. Sonra vazgeçse bile işe yaramıyor. Bu uygulama zulme götürür ve iktidarı da halkı da yakar. Sözleşmenin 3-4-7-9-12-13-14-16-36-48. MADDELERİ ÇOK CİDDİ TEHLİKELERLE DOLU. Bu maddeleri mutlaka inceleyip fecaati görüp düzeltme yollarına gidilmelidir. Kendinize ve halkımıza yazık etmeyelim.Bir de bazı hain eller, sözleşmeden cayılamaz, müeyyidesi var yalanı ile sosyal medya baskısı yapıyorlar.Oysa 80. Md. Çok açık. İstediğiniz an bir feshi ihbarla müeyyidesiz bitirebilirsiniz.

Bu sözleşmeye muhakkak dokunulmalı, mümkünse kökten reddedilmeli değilse ıslah edilmelidir.

BU SÖZLEŞMEYİ ERMENİSTAN BİLE KABUL ETMEDİ

Üye birçok ülke, çekince koyarak, şerh bırakarak kabul etmiş, hatta imzaladığı halde uygulamayan birçok ülke dahi varken, Ermenistan bile bu sözleşmeyi red etmişken, maalesef TBMM en ufak bir itiraz dahi bırakmadan sözleşmeyi yasalaştırmıştır. Gelecek yasama yılında meclisin ilk gündem maddelerinden birinin bu olmasını ve bu yasanın kalması ya da yararlı bir tarzda ıslahını talep ediyoruz.

Feministlerin ve mor temalı oluşumların sözüm ona Kadını koyuyoruz diye anneyi evden çıkarmaya çalıştıklarını görüyoruz, Anneyi evden çıkarmaya endeksli yapılan hiçbir eylemde hayır oluğuna inanmıyoruz. Aileyi yıkmanın en ağır adımı anneyi evden çıkarmaktır. Buna karşı uyanık olmalıyız.

KADININ DEĞERİ MADDİ KAZANCIYLA ÖLÇÜLEMEZ.

Her şey para değildir, bir kadının değeri kazandığı para ile ölçülmez, onu bu dünyada birinci yapan en önemli özelliği anneliğidir. Unutmayalım, Kadınları işe zorlamak hayatın tadını, bereketini kaçırır.

BELEDİYELER BİRLİĞİNİ KINIYORUZ.

Ayrıca son günlerde Belediyeler Birliğinin tüm belediyelere gönderdiği genelgede kurulan komisyonlar arasında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği çalışmalarını tavsiye etmesi de sinsi bir hatırlatmadır. Bundan dolayı Birliğini kınıyor yönetimini istifaya davet ediyoruz. Tehlikeli bir oyun olan bu çalışmanın belediyelerimiz üzerinde gerçekleşmeye çalışılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Son olarak diyoruz ki, çeyrek asırdır aile yapımız üzerinde aktif bir şekilde oyunlar oynanırken Devlet-Millet olarak buna karşı ciddi bir tedbir almamız lazım.

2020 YILI AİLE YILI OLARAK İLAN EDİLSİN.

Bu münasebetle 2020 yılının aile yılı olarak ilan edilmesi, bu konuda bir seferberlik başlatarak ailenin önemini anlatılması, gençlerimizin evliliğe teşvik edilmesi için kamu spotlarının yayımlanmasını, evlenenlerin imdadına koşup işlerini kolaylaştırılması, yeniden aile kavramımız hayatta karşılık bulması için çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.

BEKA SORUMUNUZ AİLE YAPIMIZA BAĞLIDIR.

Beka diyorsanız asıl beka sonunu aileye bağlı, aile yapımız bozulursa millet vasfımızı kaybediyoruz, geriye bir şey kalmıyor.

Mesele bu kadar ciddi ve aile tehdit altında, dağılma ile yüz yüze olduğu için durum çok vahimdir. “Önce Aile” diyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Türkiye Aile Meclisi ve paydaşları/destekçileri adına

Eyüphan KAYAN

Türkiye Aile Meclisi Güneydoğu Bölge Başkanı

03 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?