Fatih Mehmet Karaca kimdir?

Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi olarak görev yapmakta iken 1 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile boş bulunan boş bulunan Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına atanan Fatih Mehmet Karaca'yı yakından tanıyalım.

Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi olarak görev yapmakta iken, yakın zamanda görevden alınan Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Hasan Ali Yıldız'ın yerine Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanan Fatih Mehmet Karaca kimdir?

FATİH MEHMET KARACA KİMDİR?

1970 Ankara doğumlu olup aslen Yozgat'lıdır. Hafızlığını İstanbul Beykoz Göksu Kur'an Kursu'nda ikmal etmiştir. Ortaokul ve Lise eğitimini İstanbul İmam-Hatip Lisesi'nde, Lisans Eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde tamamlamıştır.

17'nci dönem Haseki Eğitim Merkezi İhtisas Kursunu tamamlayan KARACA, halen Marmara Üniversitesi SBE Tefsir Bilim Dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. 1994 yılında Kur'an Kursu Öğreticisi olarak Diyanet İşleri Başkanlığına intisap ettikten sonra İzmir Tire Eğitim Merkezi Öğretmeni olarak bir süre görev yapmıştır. Başmüfettiş olarak görev yapmakta iken 16.05.2014 tarihinde Stockholm Din Hizmetleri Müşavirliğine atanan KARACA, bu görevi bittikten sonra Başmüfettişlik görevinde geri dönmüştür.

1Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına atanan Fatih Mehmet Karaca, evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

02 Ağustos 2019 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?