Anadolu Diyanet-Sen'den "Besmele" Tepkisi

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa ARABACI, Besmele'nin sendikacılık terimi olarak kullanılamayacağını belirterek tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Memur-Sen'in Besmelesi Diyanet-Sen söylemi her yıl gün yüzüne çıkartılıyor. Bu söylem yanlıştır. Sendikacılık terimi olarak kullanmak ise iş bilmezliktir. Böyle bir sloganı kullanmak dinimizin değerlerine saygısızlık olarak görülmektedir.

Ne yani Memur-Sen yaptığı her işi Diyanet-Seni anarak mı başlıyor Diyanet-Sen dinimizin bir parçası mı Böyle söylemler kullanarak sadece kendinizi rezil etmekle kalmaz Diyanet camiasını da itibarsızlaştırırsınız.

Kaldı ki Diyanet-Sen ne oluyor da neyin besmelesi oluyor Eğer kastedilen Diyanet-Sen besmeleli bir sendikadır gibi bir ifadeyse diğer sendikaları ve oraya üye olan din görevlisi meslektaşlarımızı da besmelesiz olmakla itham etmiş oluyorsunuz.

Diyanet-Sen ve Memur-Sen kendine çeki düzen vermek için uğraşmalıdır. Çünkü bu söylemler Diyanet kurumunun ve camiasının itibarını zedeler.

09 Temmuz 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?