Diyanet "Kadro Sözünü" Yerine Getirsin!

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa ARABACI 4/B'li sözleşmeli din görevlilerine kadro verilmesiyle ilgili somut bir adım atılmadığını ifade ederek Diyanet İşleri Başkanlığına kadro çağrısı yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa ARABACI 4/B'li sözleşmeli din görevlilerine kadro verilmesiyle ilgili somut bir adım atılmadığını ifade ederek Diyanet İşleri Başkanlığına kadro çağrısı yaptı.

Anadolu Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetimiyle birlikte 25 Aralık 2018 tarihinde Ankara'ya hareket ederek bizzat Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede Sayın Başkan Ali Erbaşa yapılan 23 maddelik talebimizin listesini sunmuştuk.

Listemizin içinde 4/B Sözleşmeli Statüsünde Görev Yapan Din Görevlilerine Kadro Verilmesi talebimize Başkan Erbaş bu isteğimizin yerine getirileceğini ve müjdeyi verebileceğimizi ifade etmişlerdi.

Ancak bu konuda Sözleşmeli Din Görevlisi meslektaşlarımızın kadroya geçirilmesiyle ilgili net bir adım atılmış değil. Diyanet İşleri Başkanlığına sesleniyoruz. 25 Aralık 2018 tarihinde Başkan Ali Erbaşa sunmuş olduğumuz 4/B statüsünde görev yapan sözleşmeli din görevlilerine kadro talebimizin gerçekleşmesini ve bu konuda somut bir adım atılmasını istiyoruz.

4/B sözleşmeli personele verilmesini talep ettiğimiz kadro ile ilgili ayrım yapmadan bu zamana kadar kadro bekleyen tüm sözleşmeli Diyanet personelinin yararlanmasını istiyoruz.

Diğer Diyanet sendikalarına bizim teklifimize destek verdikleri için teşekkür ediyoruz. Bu bize gösteriyor ki Anadolu Diyanet Sen doğru yolda ve doğru işler peşinde. Rant için değil din görevlilerinin sorunlarını dile getirme hususunda gösterdiğimiz çabamız ile camiamızı da daha ileriye taşımak için çalışacağız. Bu bağlamda din görevlilerinin sorunlarını ve eksiklerini tespit ederek gündeme getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

22 Haziran 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?