Vekil İmam ve Müezzin Alımı Sözlü Sınav İlanı

İstanbul İl Müftülüğü'nün resmi web sitesinden yapılan açıklamada; "il genelinde münhal bulunan 40 kadro için vekil imam-hatip ve müezzin-kayyım alımı sınavı yapılacaktır" denildi.

Büyütmek için resme tıklayın

İlimiz ilçe müftülüklerinde imam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izin, görevden uzaklaştırma, geçici görevlendirme, hastalık vb. nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara yarışma sınavı ile açıktan Vekil Imam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayynn ataması yapılacaktır.

A- SINAVA KATILMAK ISTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Diyanet işleri Başkanlıgı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki "Ortak Nitelik" şartını taşımak.

3- Vekil Imam-Hatiplik için en az Imam-Hatip Lisesi mezunu olmak.

4- Vekil Milezzin-Kayylmlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak.

5- 2018 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak.

6- İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

7- Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil imam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayym veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak.

B- BAŞVURU IÇIN GEREKLİ BELGELER

1- Ek-1 form dilekçe (İl Müftülüğünden temin edilecek.)

2- 2018 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi.

3- Vesikalık fotoğraf. (1 adet)

C- BAŞVURU IŞLEMLERI

1- Başvuru yapmak isteyenler, ilanda belirtilen camilerden sadece biri için müracaat edebileceklerdir.

2- Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

3- Postada gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Fax ile başvuru kesinlikle kabul edilememektedir.

4- Müracaatlar en geç 03/07/2019 Çarşamba günü saat 17:00'a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir. 

SINAV İŞLEMLERİ

1- Adaylar, sınava gelirken İstanbul Müftülüğünün //istanbul.divanet.gov.tr adresinden alacakları Sınav Giriş Belgesi ile_T.C kimlik no'lu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulun duracaklardır. 
2- ilan edilen tarihte sınava katılmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacak ve adaya ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

D- SINAV SONUÇLARI VE ATAMA İŞLEMLERİ

1- Sınav sonuçları, sınavların bitimi ve işlemlerin tamamlanmasının ardından İl Müftülüğümüzün istanbul.divanet.gov.tr adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. 
2- Sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaktır. 3- Başarılı sayılanlardan en yüksek puan alan müracaat ettiği caminin Vekil İmam-Hatip veya Vekil Müezzin-Kayyım kadrosuna ataması yapılacaktır.
4- Puanların eşit olması halinde sıralama 2018 yılı KPSS (DHBT) puanı yüksek olana, bu puanın da eşit olması halinde, hafızlık ve öğrenim durumuna göre yapılacaktır.

E- SINAVI KAZANANLARDAN İSTENECEK BELGELER

1- T.C. kimlik nolu nüfus cüzdanı fotokopisi.
 2- En son öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi.

3- Varsa Hafızlık Belgesi aslı ve fotokopisi.

4- Askerlik Belgesi 5- Adli Sicil Kaydı 

F- DİĞER HUSUSLAR 

1- Sınav işlemleri süresince adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi atama yapılması halinde de görevle gidişi kesilecektir. 
2- Sınav ve atama sürecinde İl Müftülüğümüz İnternet sitesinde yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Ayrıca bildirim yapılmayacaktır. 
3- Bu sınav, sadece ek listede ilan edilen cami kadroları içindir.

İlk Müracaat tarihi : 19.06.2019
Son Müracaat tarihi :03.07.2019

Sınav Tarihi Ve Yeri : İl Müftülüğümüz web sitesinde ilan edilecektir. (Sınav Yeri Sınav Giriş Belgesinde yer alacaktır.)

Diyanet Haber

22 Haziran 2019 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?