Muhammed Mursi'ye Allah'tan Rahmet Diliyoruz

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ölümü üzerine basın açıklaması yaparak taziye dileğinde bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin ölümü üzerine basın açıklaması yaparak taziye dileğinde bulundu.

Mahkeme salonunda hayatını kaybeden Mısır'ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin şehadetinin tüm Müslümanları derin bir yasa boğduğunu belirten Türüt, açıklamasında şunları söyledi:

“Muhammed Mursi, Mısır’ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk devlet başkanı olarak tarihe geçti. Ancak ne yazık ki Müslüman ülkelerin rejimlerini dizayn etmek isteyen emperyalist devletlerin işbirlikçileri tarafından seçildiği ilk yıl darbeyle görevinden alındı.

5 yıldır haksız bir şekilde ve kötü koşullar içinde cezaevinde tutulan Mursi, katıldığı mahkeme salonunda hayatını kaybetti. Bu haber bizleri derin bir üzüntüye boğdu. Tedavisi engellenen Mursi’nin yeterli sağlık hizmeti verilmediği, durumun böyle devam etmesi halinde hayatını kaybedebileceği yönünde uyarıları dikkate almayan Sisi, Mursi’nin katilidir.

Tek kişilik hücre de alıkonularak ailesinin ziyaretine bile izin verilmeyen, izolasyona tabi tutularak hastalığının tedavisini engelleyen Sisi Hükümeti, daha kötü bir ceza ile cehennemi boylayacaktır.

Onun şehadetinin ardından adaletsizlikler devam etmiştir. Cenazesinin aile mezarlığına defnedilmesine izin verilmemiştir. Cenazesinin nereye götürüldüğü sır gibi gizlenmektedir. Anlaşılıyor ki küffar, Mursi’nin cesedinden de korkuyor.

Dünya da bir avuç kalmış Müslüman liderler ne yazık ki yeni dünya düzeninde kendilerine yer bulamıyor. Ümmet için acı çekiyorlar, kalplerinde iman, dillerinde dua ve ümmet için çileyi kucaklıyorlar. Mursi’de bunlardan biriydi. Muhammed Mursi, Mısırlı Müslümanların acılarına ortak oldu. Onların yoluna baş koydu. Müslümanların acılarını kendine azık ederek samimiyetle inandığı yoldan dönmedi. Sisi gibi emperyalistlerin küçük oyuncakları ise, her dönem; kalpleri imanlı, yüzü nurlu, dilinde Allah nidasıyla savaşan liderlerin seslerini duyacaklar, onların gölgelerinden korkarak yaşayacaklar. Muhammed Mursi, Müslüman kardeşleri için bir diyet ödemiştir. Zulme uğramış, adaleti Allah’tan beklemiştir. Geçici zafer sarhoşluğu içindeki küffar bugün sevinebilir, lakin zafer her zaman inananların olmaya devam edecektir.

Küffar unutmasın ki Müslümanlar doğru bildiği yoldan dönmeyeceklerdir. Bir gün gelecek zulmettikleri Mursi’nin mezarı başında ağlayarak, ona yapılan haksızlığın, adaletsizliğin altında ezilerek ruhundan af dileyeceklerdir.

Emperyalizme boyun eğenler, makam ve mevki için haksızlık yaparak Müslümanlara acı çektiren, gözyaşı döktüren, hukuksuzluk ve adaletsizlikle hükmetmeye kalkan zalim insanlardan lider olmaz. Sisi, yaptığı kötülüklerin altında kalacak ve Müslümanlardan bir gün gelecek özür dileyecektir. Muhammed Mursi ise, tüm dünya Müslümanlarının gözünde bir kahraman, yüreklerinde unutulmayan bir lider, dillerindeki dua ile Müslüman kardeşlerini her zaman hatırlayacak ve anacaklardır. Bu kapsam da şehit Muhammed Mursi’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm Müslümanlara başsağlığı ve sabır diliyorum.”

18 Haziran 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?