Kur'an Eğitimine Karşı Çıkmak Sendikacılık Değildir

Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar, "28 Şubatta da darbeci kimliğiyle halkın değerlerine saldıran yine bu zihniyetti. O gün darbe sürecini yalanlarıyla hazırlayanlar da darbeyi yapanlar da darbeyi destekleyenler de bu köhne kafanın çeşitli alanlarda tebarüz etmiş formlarıydı" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kur'an eğitimine karşı çıkmak sendikal faaliyet değildir

Diyanet-Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar: - 28 Şubatta da darbeci kimliğiyle halkın değerlerine saldıran yine bu zihniyetti. O gün darbe sürecini yalanlarıyla hazırlayanlar da darbeyi yapanlar da darbeyi destekleyenler de bu köhne kafanın çeşitli alanlarda tebarüz etmiş formlarıydı

EDİRNE AA - Diyanet-Sen Edirne Şubesi üyeleri Eğitim-İş Sendikasının Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği ve bir protokol çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen 4-6 yaş grubu çocuklar için Kuran kursu eğitim programının yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştaya dava açmasına tepki gösterdi.

Eski Cami önünde bir araya gelen grup söz konusu eğitimin iptali için dava açan sendikayı protesto etti.

Diyanet- Sen Edirne Şube Başkanı Erol Ayar burada yaptığı açıklamada eğitim programının 2013 yılından beri yürütüldüğünü söyledi.

Verilen eğitimlerin çarpıtılarak ve saptırılarak yargıya taşındığını savunan Ayar Kuran eğitimine karşı çıkmak sendikal faaliyet değil 28 Şubat STKcılığının köhneleşmiş hezeyanlarıdır. dedi.

Yaşanan sürecin takipçisi olacaklarını belirten Ayar şunları kaydetti:

28 Şubatta da darbeci kimliğiyle halkın değerlerine saldıran yine bu zihniyetti. O gün darbe sürecini yalanlarıyla hazırlayanlar da darbeyi yapanlar da darbeyi destekleyenler de bu köhne kafanın çeşitli alanlarda tebarüz etmiş formlarıydı. Apoletli sendikacılığın en çirkin örneklerini de yine bu zihniyet 5li çete içinde postal yalayıcılığı yaparak vermişti.

Milletimiz bu zihniyete bugüne kadar prim vermediği gibi bugünden sonra da prim vermeyecektir. Biz Diyanet - Sen olarak inancımızı ve medeniyet değerlerimizi öğrenme ve öğretme azmini ifade eden söz konusu eğitimleri çok önemli görüyor ve destekliyoruz. Kuran Kursu programını hem anayasaya hem yasalara gem de temel insan haklarına uygun bir talep olarak görüyoruz.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

18 Haziran 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?