Başkan Ilıcak Bodrum'da Gençlere Seslendi

DUMESF ve THMAF Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak Ha Uyuşturucu Ha Doping konferansları Bodrumda Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu Mahinur Cemal Uslu Ortaokulunda devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

DUMESF Başkanı Ilıcak  Bodrumda Gençlere Seslendi

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu DUMESF Hapkido Mücadele Sanatları Federasyonu THMAF Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak Ha Uyuşturucu Ha Doping konferansları Bodrumda Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu Mahinur Cemal Uslu Ortaokulunda devam ediyor.

Ilıcak Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçini makamında ziyaret ederek çalımaları hakkında bilgi verdi.

Bodrumda gerçekleşen Uyuşturucu ve Dopinge Yaklaşma sloganı ile farkındalık konferanslarına Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu Okul Müdürü Erkan Güngör Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu Okul Müdürü Arzu Gül  Yukarı Mazı İlk Okulu Müdürü Songül Arslan Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Batuhan Giraz ve öğrenciler katıldı.

BEDENİMİZ BİZE ALLAHIN BİR EMANETİ

İlk konferansını Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu gerçekleştiren Dumesf Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak Hayatımızın genelinde arkadaş seçimi çok önemlidir. Bir öğrencinin ailesinden öğretmeninden ve spor hocasından gizleyeceği bir arkadaşı olamaz dedi. Ayrıca öğrencilerin bilmedikleri ve tanımadıkları kişilerden yardım almamaları gerektiğinin önemini vurgulayan Ilıcak Bedenimiz bize Allahın bir emaneti onu korumamız gerekir. Bedenimizi her türlü uyuşturucu ve kötü alışkanlıklardan doping siz spor yaparak koruyabiliriz şeklinde konuştu.

DOPİNG VE UYUŞTURU BİRBİRİNE EŞİTTİR

İkinci konferansını da Mahinur Cemal Uslu Ortaokulunda gerçekleştiren Ilıcak dopingin uyuşturucu ile eşit olduğunu söyleyerek temiz spor temiz nesil olgusu geliştirmek için Beden Eğitimi ve Antrenörlük Bölümü öğrencilerinin geleceğin öğretmeni ve antrenörleri olarak doping ve uyuşturucu konularında gerek çalıştıkları yerde gerekse sosyal yaşamlarında bilinçli bilgili ve farkında bireyler yetiştirerek kötü alışkanlıklardan uzak bir nesil yetiştirmeleri gerektiğini vurguladı.

OLİMPİYAT ŞAMPİYONU TÜRK SPORCULAR ROL MODEL OLABİLİR

Ilıcak sağlıklı bir insan için mutlaka spor yapılması gerektiğini vurgulayarak Rol model olarak kendimize iyi bir sporcuyu örnek almalıyız. Rol model alacağımız sporcu daha önce doping ve uyuşturucu kullanmamış vatana bağlı birisi olmalıdır açıklamasını yaptı. Ayrıca Ilıcak Rol model alınacak kişiler daha önce Olimpiyat şampiyonu Türk sporculardan dahi seçilebilir ifadesini kullandı.

HERKESİN EN AZ 1 TANE ENGELLİ ARKADAŞI OLMALI

Her bireyin bir engelli adayı olduğunu belirten Ilıcak Hayatın içinde engelli insanlar da vardır. Herkesin en az 1 tane engelli arkadaşı olmalıdır. Engel bir kusur eksiklik ve utanılacak bir durum değildir. Engeli aşmanın önemli bir yolu da spor yapmaktır. İster engelli ister engelsiz olsun her birey mutlaka en az bir spor dalında kendini ifade etmelidir diye konuştu.

Konuşmasında dünya ve ülke çapında birçok başarılı Türk sporcuyu örnek gösteren Ilıcak Bazı sporcuların hak etmedikleri başarıları kazanmak adına doping denilen güç veren ve acıyı hissettirmeyen ilaçları kullandıklarını bildiren Ilıcak Bu sporcuların başarılı olsa dahi daha sonraki çalışmalarında doping yaptıkları ortaya çıkmaktadır. Doping yaptıran bu sporcular hem hak etmedikleri başarıyı kazanmakta hem dürüst olmamakta hem de temsil ettikleri ülkeleri de dünya nezdinde haksız yere rezil etmektedirler açıklamasını yaptı

Ha Uyuşturucu Ha Doping sloganının bu konuyu çok güzel özetlediğini bildirerek hayatımızın her alanında ve sporda dürüstlük kavramlarının genel kural olması gerektiğini vurguladı.

14 Haziran 2019 Muğla/ Bodrum- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?