Hamit Albayrak Kimdir?

Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan il ve ilçe müftüleri nakil sonuçlarına göre, Sakarya ili Adapazarı İlçe Müftüsü olarak atanan Hamit Albayrak'ı yakından tanıyalım.

Büyütmek için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan il ve ilçe müftüleri nakil sonuçlarına göre, Ordu ili Çatalpınar İlçe Müftüsü iken Sakarya ili Adapazarı İlçe Müftüsü olarak atanan Hamit Albayrak'ı yakından tanıyalım.

Hamit ALBAYRAK Kimdir?

1979 yılında Trabzon/Çaykara’da doğdu. İlkokulla beraber babasından hafızlığını tamamladı. 1997 yılında Çaykara İmam Hatip Lisesinden, 2002 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılında “İlk Dönem Kelam Kaynaklarında Ehl-i Kitap Anlayışı” teziyle Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlahiyat Anabilim Dalı Kelam Bilim Dalında lisans üstü eğitimini tamamladı.

2001 yılında Samsun’un Asarcık İlçesinde imam-Hatip olarak göreve başladı. 2002 yılında 19. Dönem kursiyeri olarak girdiği İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi’nden 2005 yılında mezun oldu ve Kocaeli ili Derince İlçe vaizi olarak atandı.

2007 yılında kısa dönem olarak askerliğini yaptı. 2012-2017 yılları arasında Siirt İli Baykan İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 03.02.2017 tarihinde Çatalpınar İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. 10 Haziran 2019 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan nakil sonuçlarına göre Adapazarı İlçe Müftüsü olarak atanan Müftü Hamit ALBAYRAK evli ve üç çocuk babasıdır.

11 Haziran 2019 Sakarya/ Adapazari- Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?