Cami İmamına Yapılan Saldırıya Tepki

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Konya Ereğli'de görev yapan bir cami imamının evinde eşi ve çocukları önünde fiziksel olarak saldırıya uğramasını şiddetle kınadı.

ARABACI Konyada cami imamına yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Konya Ereğlide görev yapan bir cami imamının namaz çıkışı birisiyle tartışması sonucu evinde eşi ve çocukları önünde fiziksel olarak saldırıya uğramasını şiddetle kınıyor saldırıyı düzenleyenlerin en kısa süre zarfında gereken cezayı almasını temmeni ediyorum.

Cami imamlarının nasıl bu şekilde kolay biçimde nasıl saldırıya uğrayabildiğini anlamış değiliz. Devlet memuru statüsünde çalışan din görevlilerine saldırının caydırıcı olması beklenirken saldırganlar bir çok kez serbest bırakılıyor veya orta yol bulma yoluna gidiliyor. Din görevlilerinin canı bu kadar ucuz değil.

Din görevlilerine yapılan saldırılar kabul edilebilir düzeyde değildir.

Diyanet İşleri Başkanlığında İmam-Hatip Müezzin-Kayyım veya Vaiz olarak görev yapan din görevlilerine her türlü muameleyi yapmaya müsait gözüyle bakılamaz.

Din görevlileri her zaman hakkın yanında adalete inanan Allah rızası ve milletimizin geleceği için mücadele eden din adamlarıdır. Din görevlilerine yapılan saldırıları insanlığa yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle saldırıyı kınıyor din görevlilerinin bu gibi durumlarda halk bazında daha fazla destek görmesi ve bu alanda çalışmaların yapılmasını rica ederim.

10 Haziran 2019 Konya/ Ereğli- Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?