Kadir Gecesi Kıymet Gecesi

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Kadir Gecesi münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Meleklerin akşamdan itibaren sabaha kadar yeryüzünü şereflendirdikleri  Allah Teâlâya kulluk yapan ibadet eden inanan kulların hem temaşa edilip hem de kamera kaydına alındıkları yapılan bir güzelliğe karşılık olarak tam 83 yıl dört ay karşılığı sevap alınmasına ve Kuran-ı Kerimin inmeye başladığı Kadir Kıymet gecesini bizlere ihya etmeyi nasip eden yüce yaratanımıza hamd-ü senalar Habib-i Edibi Hz. Muhammed Mustafa SAV ya salât ile selam olsun.

On bir ayın sultanı ve Ramazan ayının son on günü Kadir gecesi aynı zamanda bir kıymet gecesidir. Hususan ilahi nizamda adına bir sure tahsis edilmiş olan Kadir gecesi ihtiva ettiği özellikler itibariyle de kıymet gecesi olarak tarif edilmiştir. Çünkü toplamda 365 gün içerisinde hiçbir gece Kadir gecesinin manasını karşılayamaz. Kuran-ı Kerimin bu gecede inmeye başlaması yine bu gecede yapılan ibadetin bin aydan daha hayırlı olması meleklerin yeryüzüne inerek mümin kulları temaşa etmesi ve bu geceden itibaren bir sonraki Kadir gecesine kadar yaşayacak olan insanoğlunun tüm bilgilerinin Allah Teâlâ tarafından meleklere bildirilmesi  gecenin ne kadar kadir ve kıymetinin olduğunun bir göstergesidir. Zira bu geceyi huşu ve hudu içerisinde ihya eden bir kulun amel defterine  bin ay ibadet yapmışçasına sevap işlenilmesi Allah Teâlânın biz kullarına en büyük ikramlarındandır. Önemli olan husus ise bu gecenin ulviliğini idrak etmek ve kadr-ü kıymetini bilmektir.

Ayrıca şuan içerisinde bulunduğumuz coğrafyanın ve tüm insanlık âlemini yakıp kavuran kötü yaşam biçimlerinden kurtulmaları adına bol bol dua ve niyazda bulunulmasına vesile olması için de bir fırsat gecesi olarak değerlendirilmesine şiddetle ihtiyaç vardır. Başta aile içerisinde olmak üzere akraba arası kaybolan ilişkiler güvenilir olmaktan uzaklaşan insanlar  yalan-dolan  iftira-suizan  haram-zina nemelazımcılık ve her türlü terör olaylarından kurtulmak için de hem düşünüp ibret almaya hem de dua ile Allah Teâlâdan yardım istenmeye en uygun gece olarak değerlendirilmesine o kadar ihtiyaç vardır ki

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kadir-Kıymet gecesinin başta ülkemiz olmak üzere islam coğrafyasına ve tüm insanlık alemine hayırlara vesile olmasını temenni ve niyaz ederiz.

Mustafa ÇOPURSUZ

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve

Diva-Sen Genel Başkanı

31 Mayıs 2019 Ankara- Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?