Hayrat Vakfı Sudan'da İlk Hafızlarını Mezun Etti

2018 Temmuz ayında hafızlık eğitimine başlayan Sudanlı 12 kızımız hâfızlıklarını tamamlayarak icazetlerini aldılar.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

2018 Temmuz ayında hafızlık eğitimine başlayan Sudanlı 12 kızımız hâfızlıklarını tamamlayarak icazetlerini aldılar.

Türkiye usulüyle hafızlıklarını yapan öğrenciler hocaları tarafından geliştirilen teknikler ile 3 ay 10 gün ile 9 ay arasındaki farklı zamanlarda kısa sürede hafızlıklarını bitirmiş oldular. Bu sürede Hafızlardan 2 tanesi tek celsede Kuranı baştan sona yanlışsız dinletti.

Türkiye Cumhuriyeti Sudan Din Hizmetleri Müşaviri Mustafa Bülent Dadaş hoca onları imtihan etti. Ve yüksek puanlarla imtihanı kazandılar.

Mezuniyet törenine temsilci gönderen Türkiye cumhuriyeti Hartum Büyükelçisi Sayın İrfan Neziroğlu beyefendi de özel ilgi gösterdi ve hafızlara hediye gönderdi. Büyükelçilik adına Din Hizmetleri  Müşaviri Mustafa dadaş bey bir konuşma gerçekleştirdi.

Mezunuyet törenine mezun olan Hafızların aileleri ile yeni hafızlığa başlayan hafız adayları ve aileleri de iştirak etti. Anne ve babaları temsilen konuşma yapan veliler duygu yüklü cümlelerle hem çocuklarına hem Türkiye ve Hayrat Vakfına hem de hafızlık hocalarına teşekkür ettiler.

Tören esnasında hafızlar sahnede Kurânı öperek elden ele dolaştırdıktan sonra kursun yeni hafız adaylarına emanet ettiler.

Hayrat vakfı adına bir konuşma da İsmail Kaya bey gerçekleştirdi. Konuşmasında Hâfızları Kuranın lafzını ezberlemekle beraber Kuranın manasını hayatımızda tatbik etmenin ehemmiyetinden bahsetti. Kaya: Allah Rahman ve Rahimdir. Peygamberimiz rahmet peygamberidir. Dinimiz kolaylık dinidir. Siz Hafize kardeşlerimiz şefkat kahramanlarısınız. Öyle güzel yaşayın ki sizi görenler Kurana aşık olsun. Peygamberimizi sevsin sünnetine yapışsın. Sizi görenler sizin yaşantınızda İslamın rahmet dini olduğunu bilsin dedi. Ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende hafızlara Din Hizmetleri Müşavirliği ve kurs hocaları tarafından diplomaları verildi ve hatıra plaketleri takdim edildi.

25 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?