Mehmet Taşcı Kimdir?

Resmi Gazete'de yayınlanan 4 Mayıs 2018 tarihli kararname ile Adıyaman İl Müftüsü olarak atanarak 23 Mayıs 2018 tarihinde görevine başlayan Mehmet Taşcı'yı yakından tanıyalım.

Adıyaman İl Müftüsü olarak görev yapmakta olan Mehmet Taşcı'yı yakından tanımak için biyografisine bir bakalım. Mehmet Taşcı kimdir, nerelerde hangi görevlerde bulunmuştur?

1971 yılında Sivas'ta dünyaya gelen Müftü Taşcı, ilk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta ikmal etti. 1988 yılında Sivas İmam-Hatip Lisesi'nden mezun olan Taşcı, 1989 yılında üniversite eğitimi için Mısır El-Ezher Üniversitesine kayıt oldu. El-Ezher Üniversitesi'nin Usuliddin Fakültesi Tefsir bölümünü başarı ile bitirerek mezun oldu. İmam-Hatip eğitimi ve üniversite eğitimi dönemlerinde Sivas'ın tanınmış hoaclarından Arapça, Tefsir, Fıkıh vs. dersleri tahsil etmek suretiyle medresu usulu ilim tahsilini tamamlamış oldu. 1996 yılında Sivas Merkezde bulunan Meydan Camii'nde bir yıl İmam-Hatiplik görevinde bulunan Müftü Taşcı, 1997 yılında bir yıllık kısa bir süre Sivas'ta öğretmenlik yaptı. 1998-2003 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden memur, şef ve müdür yrd. görevlerinde bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılmış olan vaizlik sınavını kazanarak 2003 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı'na vaiz olarak geçiş yapmış olan Müftü Taşcı, İstanbul ilinde bir süre vaizlik yaptıktan sonra Haseki Eğitim Merkezi'ni kazandı. Eğitim merkezinden 2006 yılında mezun olan Taşcı, 2006-2009 yılları arasında Kocaeli ili Gebze ilçe Vaizliği yaptıktan sonra Darıca İlçesi kurucu müftüsü olarak görev yaptı. 2009 yılının Haziran ayında Diyarbakır İli Çüngüş ilçe müftülüğü görevine atandı. Daha sonra 15.10.2012 tarihinde Düzce Akçakoca ilçe müftülüğüne atanan Taşcı, 2018 tarihine kadar bu görevine devam etti.

4 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete'deki kararname ile Adıyaman İl Müftüsü olarak atanan Mehmet TAÇCI, 23 Mayıs 2019 tarihinde Adıyaman İl Müftülüğü görevine başladı. Evli ve üç çocuk babası olan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet TAŞCI, iyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir. Mihrap Haber olarak Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Taşcı hocamıza görevinde başarılar dileriz.

Derleyen: Atilla GÜNDOĞDU
Mihrap Haber Editörü

18 Mayıs 2019 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?