Din Görevlileri Diyanet'ten Müjde Bekliyor!

25 Aralık 2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığına Yönetim Kurulu düzeyindeki ziyaretimizde bizzat Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaşa din görevlilerinin sorunlarını belirttiğimiz 23 maddelik talep listemizi sunmuştuk.

25 Aralık 2018 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığına Yönetim Kurulu düzeyindeki ziyaretimizde bizzat Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaşa din görevlilerinin sorunlarını belirttiğimiz 23 maddelik talep listemizi sunmuştuk.

Genel merkezimizin sosyal medya hesapları yönetim kurulu üyelerimizin kişisel iletişim kanalları ve teşkilatlarımız üzerinden din görevlilerinin bize dile getirmiş olduğu 4/Bli personellerin kadroya geçirilmesi vekil ve fahrilerin kadro istekleri 3600 ek gösterge başta olmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına sunmuş olduğumuz bu taleplerimizin hangi durumda olduğu konusunda bir çok soru yöneltiliyor. Yaklaşık 5 ay önce dile getirdiğimiz bu talepler hususundaki çalışmaların ne durumda olduğuyla ilgili kamuoyuna ve genel merkezimize bilgi verilmesini çalışmaların hızlandırılıp hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini istiyoruz.

Diyanet personelinin uzun yıllar beklediği yaklaşık 1 yıl önce Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarına da tanınacağı beyan edilen 3600 ek gösterge hakkında öğrenim ve diploma durumu görev yılı ve benzeri kriterlerin olup olmadığı hala bilinmiyor.

Bu önemli taleplerimiz hakkında çalışmaların hangi aşamada olduğu ne gibi araştırmalar yapıldığı hem sendikamıza hem de kamuoyuna bildirilmediğinden personellerinin Diyanet İşleri Başkanlığı kurumu üzerinde verilen sözün yerine getirilmediği gibi bir algı oluştuğunu düşünüyor ve gereğinin yapılmasını arz ediyor bu algının kırılması gerektiğine inanıyoruz.

Diyanet personelinin daha iyi koşullarda milletimize hizmet verebilmesi amacıyla sunmuş olduğumuz diğer maddelerinde bir an önce taslak halinde çalışmalarına başlanması çalışmalar hususunda tüm personellere ve sendikamızın genel merkezine bilgi verilmesini ve bu taleplerin bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz.

17 Mayıs 2019 - Sendika


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

4b - Dun gibi hatirliyorum o haberi 4b lilere hayirli olsun kadro mujdesi vermistiniz simdi sizde bilmiyosunuz oyalanip uyutuldugunuzu uyutuldugumuzu yazik ki ck yzik.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 00:39
01

4b - Yok kardesim oyaliyosumuz bizi bari haber yappip umut vermeyinn.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Mayıs 00:31


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?