Ankara Müftülüğü Cuma Hutbesi - 17 Mayıs 2019

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 17.05.2019 tarihli Cuma hutbesi, Ankara il ve ilçe genelindeki tüm cami ve mescitlerde okunacaktır. Diyanet tarafından hazırlanan "Peygamberimizin Tarifiyle Hayırlı Müslüman" konulu Ankara Müftülüğü Cuma hutbesi yayınlandı.

Cuma hutbeleri Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanmaya başladaman önce, her il ve ilçe müftülüğü kendi Cuma hutbesini, il ve ilçede görev yapan din görevlileri maharetiyle hazırlardı. Hutbelerle ilgili yaşanan yerel bir takım sıkıntılar sebebiyle, Cuma hutbelerinin genel merkez tarafından hazırlanması uygun görüldü.

Uzun süredir Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmakta olan Cuma hutbeleri, bazı haftalar Çarşamba günleri yayınlansa da, genel olarak hutbelerin Perşembe günleri öğlen sonra yayınlandığı bilinmekte. Din görevlilerini bir kısmı bu durumdan şikayetçi olsa da, başkanlığında kendince haklı nedenleri olması hasebiyle, Cuma hutbelerinin Perşembe günleri yayınlaması uygulaması devam edecek gibi görünüyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta yayınlamakta olan Cuma hutbelerini sitemiz üzerinde bulunan Cuma Hutbesi menüsünden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İlgili bölüme ulaşmak için TIKLAYIN.. Mihrap Haber olarak ülke genelinde görev yapan tüm din görevlisi kardeşlerimize başarılar dileriz.  DİYANET CUMA HUTBESİ İNDİR

16 Mayıs 2019 - Müftülük


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?